خجسته مطرح کرد:

اقدام مثبت مجلس در افزایش وام های خود اشتغالی مددجویان سازمان های حمایتی

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور با مثبت ارزیابی کردن مصوبه افزایش وام خوداشتغالی کمیته امداد و بهزیستی در بودجه ۹۶، گفت: اجرایی شدن این مصوبه کاهش نرخ بیکاری را به دنبال خواهد داشت.

 خانه ملت؛ امیرخجسته درخصوص مصوبه نمایندگان مبنی بر اختصاص ۳ هزار میلیاردبرای اجرای طرح‌های اشتغال کمیته امداد و بهزیستی در لایحه بودجه سال 96، گفت: نمایندگان مبلغ سی هزار میلیارد ریال از مانده سپرده‌های قرض‌الحسنه بانکی به تفکیک بیست و یک هزار میلیارد ریال به کمیته امداد امام خمینی(ره) و نه هزار میلیارد ریال به سازمان بهزیستی اختصاص دادند تا مددجویان این دو نهاد بتوانند طرح‌های اشتغال‌زایی خود را عملیاتی سازند.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی، افزود: کمیته امداد امام و سازمان بهزیستی از گذشته تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای را به مددجویان جهت اشتغال‌زایی ارائه دادند اما مبلغ آن در بودجه سال ۹۶ افزایش چشم‌گیری داشته است.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر یک میلیون و 620 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد و 450 هزار خانوار نیز تحت پوشش بهزیستی هستند، تصریح کرد: بسیاری از مددجویان خواهان استفاده از وام‌های اشتغالزایی هستند، ضمن اینکه زنان سرپرست خانوار، کودکان یتیم و خانواده‌هایی که سرپرست آنها از کار افتاده می توانند با این نوع تسهیلات طرح‌های اشتغال زایی خود در قالب مشاغل خانوادگی و ایجاد بنگاه‌های کوچک را اجرایی کنند.

این نماینده مردم درمجلس دهم تاکید کرد: عملیاتی شدن این مصوبه در صورتی که با برنامه ای مدون و نظارت مستمر صورت گیرد، نه تنها سبب تقویت کارآفرینی می‌شود بلکه رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری را نیز به دنبال خواهد داشت.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر هریک از دستگاهها مانند بهزیستی و کمیته امداد نتوانند به هر میزان سهمیه تسهیلات خود تا پایان آذرماه ۱۳۹۶ را مورد استفاده قراردهند، سهمیه مذکور به دیگر دستگاه های مشمول تعلق می‌گیرد، بنابراین سازمان های مرتبط با این مصوبه باید با تدوین یک برنامه از فرصت پیش آمده استفاده کنند؛ یعنی نباید با عدم اطلاع رسانی صحیح و ایجاد انگیزه برای مددجویان این موقعیت ازدست رود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال مددجویان، افزایش وام بانکی، مددجویان، وام قرض الحسنه، کمیسیون شوراها