اسدی کرم تاکید کرد:

تقویت شرکت های دانش بنیان راهکاری برای رهاشدن از اقتصاد سنتی

نماینده مردم شهربابک در مجلس با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اقتصاد ایران همانند نهادها، سازمانها و صنایع فرسوده با شیوه سنتی اداره می شود،گفت:تقویت شرکت های دانش بنیان راهکاری برای رهاشدن از اقتصادسنتی است.

 خانه ملت؛ علی اسدی کرم درباره روند توسعه اقتصادی کشور،گفت:بخش قابل توجهی از اقتصاد ایران همانند نهادها،سازمانها و صنایع به دلیل اینکه کهنه و فرسوده است و با شیوه سنتی اداره می شود ناکارآمدبوده و از این اقتصاد نباید انتظار رشد و اشتغال زایی داشت.

وی ادامه داد:این درحالی است که به طورکلی هردولتی که برسرکارمی آید مهم نیست که از کدام جناح سیاسی باشد، در اقتصاد هیچ گاه حاضر به درمان و تحمل درد نبوده و صرفا با مصرف مُسکنی، درد را تسکین می دهد.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: اکنون به جایی رسیدیم که دیگر مُسکنی قوی نداریم که بتواند درد را حتی برای دوره ای کوتاه مدت تسکین دهد.

وی با بیان اینکه سالهای گذشته و حتی دهه های قبل باید جلوی رشد مدیریت سنتی گرفته می شد،ادامه داد:اقتصاد بیمار این روزهای ایران،انگیزه نوآوری،خلاقیت و راه اندازی کسب کارهای مبتنی بر دانش که به عنوان دانش بنیان شناخته می شوند را از بین برده است.

اسدی بابیان اینکه شاهد حرکت خودجوش گروهی از جوانان مستعد هستیم،تاکید کرد:جوانان کشور با وجود تمامی مشکلات توانسته اند با اتکا بر علم و دانش خود، شرکت هایی را تاسیس کنند که در مدت زمانی کوتاه، آنچنان خدماتی را به کشور ارائه دهند که بارقه هایی از امید برای احیای اقتصاد ایران زنده بماند.

اسدی کرم با بیان اینکه تعطیل شدن این کسب وکارهای جدید باعث فرورفتن بیشتر در باتلاق اقتصاد سنتی می شود و تبعات بسیار سنگینی برای رفاه حال و آینده کشور دارد، یادآورشد: بدون شک باید دولت شرکت های دانش بنیان که مطابق با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده را برای توسعه اقتصادی کشور مورد حمایت قراردهد.
این نماینده مردم درمجلس ادامه داد:برای نمونه، مدیریت سنتی در حمل ونقل مسافر نه تنها منجر به خدمات بی کیفیت و گران به مسافران شده است بلکه باعث ترافیک در اکثر کلان شهرهای کشور شده است. حال آنکه جوانانی با انگیزه با ارائه خدماتی نوین برای حل مشکل پاپیش گذاشته اند.

وی تاکید کرد:این شرکت ها توانسته اند در مدت کوتاه فعالیت خود، قیمت راکاهش دهند، تقاضا برای استفاده از آژانس را افزایش دهند،مدیریت زمان را بهتر کنند،امنیت مسافر و راننده را افزایش دهند.

عضوکمیسیون صنایع ومعادن مجلس،یادآورشد:نبود فضای رقابتی عادلانه و دخالت بی حد وحصر دولت عریض و طویل در اقتصاد از مشکلات بنیانی اقتصاد کشور است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد دانش بنیان، توسعه دانش بنیان، جامعه دانش بنیان، دانش بنیان، رویکرد اقتصاد دانش بنیان