امینی فرد مطرح کرد:

تخصیص ۳۲۱ میلیارد تومان برای حمایت از بیماران صعب العلاج در سال ۹۶

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تخصیص ۳۲۱ میلیارد تومان برای حمایت از بیماران صعب العلاج در سال ۹۵ خبر داد.

  خانه ملت؛ محمدنعیم امینی فرد با بیان اینکه در سال گذشته حمایت های خوبی از بیماران صعب‌العلاج صورت گرفت، افزود: در دو سال گذشته حمایت از بیماران صعب العلاج ردیف مستقلی در بودجه داشت که سال 96 سومین سالی است که این ردیف مستقل برای این بیماران لحاظ شده است.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری وضعیت اختصاص اعتبارات به بیماران صعب العلاج در سال 95، ادامه داد: از یک ردیف اختصاصی برای حوزه سلامت 221 میلیارد تومان تزریق اعتبار شد و 100 میلیارد تومان نیز از یک درصد ارزش افزوده به این بیماران اختصاص پیدا کرد که در مجموع 321 میلیارد تومان برای حمایت از بیماران صعب العلاج در نظر گرفته شد که همین ردیف برای سال 96 نیز در نظر گرفته شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره وضعیت حمایت از بیماران خاص تصریح کرد: برای بیماری‌های خاص نیز از محل اعتبارات بیماران صعب العلاج هزینه می‌شود به طوریکه این اعتبارات به وزارت بهداشت تخصیص پیدا کرده و بر اساس عملکرد استان ها در اختیار معاونت درمان این وزراتخانه قرار می گیرد.

وی یادآور شد: علاوه بر آن از محل اعتبارات مذکور به برخی بیمارستان های فعال در زمینه حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج نیز کمک خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به هزینه های درمان بیماران صعب العلاج و خاص این کمیسیون نیز تلاش زیادی کرد تا از لحاظ تزریق اعتبارات مشکلی وجود نداشته باشد و لازم است در سال آتی دولت نیز اعتبارات لازم را به این حوزه تخصیص دهد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش بهداشت و درمان، بهداشت و درمان، بیماران خاص، بیماران صعب العلاج