یارمحمدی:

بهبود وضعیت بازار مسکن و تکمیل پروژه های عمرانی تحقق شعار سال را در پی دارد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، اولویت های کمیسیون متبوعش در سال جدید را تشریح کرد.

خانه ملت؛ علیم یارمحمدی با اشاره به اولویت های کمیسیون عمران مجلس در سال 96، گفت: کمیسیون عمران مجلس در سال جاری با توجه به نام گذاری این سال از سوی مقام معظم رهبری با نام اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال به دنبال بهبود وضعیت بازار مسکن و تکمیل پروژه های عمرانی است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رونق ساخت و ساز در کشور به کاهش آمار بیکاری و رشد اشتغال منجر می شود، افزود: در صورتی که بتوان با ارایه مشوق های رونق بازار مسکن از حیث ساخت و ساز را رقم زد می توان به تحقق شعار سال امیدوار بود.

هدایت سرمایه ها به سمت ساخت و ساز می تواند بسیاری از مشاغل را از رکود خارج کند

وی با تاکید بر اینکه هدایت سرمایه ها به سمت ساخت و ساز مسکن می تواند بسیاری از مشاغل را از رکود فعلی خارج کند، تصریح کرد: به طور مستقیم بیش از 1000 شغل با مسکن در ارتباط بوده که با رکود فعلی آن ها نیز راکد شده اند.

یارمحمدی با بیان اینکه اولویت دیگر کمیسیون عمران مجلس کمک به دولت برای تکمیل پروژه های عمرانی است، گفت: در صورت تکمیل پروژه های عمرانی چه در مرحله ساخت و چه پس از تکمیل آن بسیاری از افراد صاحب شغل خواهند شد که این نیز به تحقق شعار سال ختم خواهد شد.

واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی احیا بسیاری از شغل ها را در پی دارد

وی با تاکید بر اینکه واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی و استفاده از فاینانس خارجی برای تکمیل آن ها می تواند در بهبود وضعیت اقتصادی کشور موثر باشد، افزود: دولت باید در سال جدید تحقق اقتصاد مقاومتی را جدی گرفته و در اجرای اصل 44 قانون اساسی با واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی پیش قدم شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: شناسایی طرح ها و پروژه های قابل واگذاری که از حیث اقتصادی برای کشور مفید هستند مقدمه تکمیل این پروژه ها است که باید در دستور کار قرار بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، راهکار تحقق شعار سال را توجه به توان و استعداد داخلی دانست و تصریح کرد: بسیاری از مشکلات فعلی کشور با توان داخلی قابل حل است و در صورت لزوم فاینانس های خارجی نیز می تواند مثمر ثمر باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بودجه عمرانی، بودجه های عمرانی، بودجه پروژه های عمرانی، خروج بازار مسکن از رکود