قاضی پور:

ضرورت حمایت از تولید ملی با هدف بهبود وضعیت اقتصادی کشور

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: باید با الگوگیری از تجربیات موفق کشورهای پیشرفته بتوانیم در کسب سهم بیشتر از بازارهای جهانی و تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم.

 خانه ملت؛ نادر قاضی پور با تاکید برضرورت حمایت از تولید ملی با هدف بهبود وضعیت اقتصادی کشور، گفت: تولید باکیفیت یکی از عوامل مثبت شدن تراز تجاری کشور خواهد بود، زیرا با این شرایط رغبت برای خرید تولیدات ملی بیشتر است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پیشی گرفتن صادرات از واردات مسیر طی شده از سوی کشورهای پیشرفته است، افزود: باید با الگوگیری از تجربیات موفق کشورهای پیشرفته بتوانیم درکسب سهم بیشتر از بازارهای جهانی تلاش کنیم.

مثبت شدن تراز تجاری کشور یعنی گام برداشتن در مسیر اقتصاد

وی با تاکید بر اینکه مثبت شدن تراز تجاری کشور یعنی گام برداشتن در مسیر اقتصاد مقاومتی، تصرح کرد: در ابتدا شاید مثبت شدن تراز تجاری ممکن نشود؛ اما به مرور با درنظر گرفتن پیش شرط ها رشد صادرات و بهبود وضعیت اقتصادی کشور ممکن می شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم، ادامه داد: با مثبت شدن تراز تجاری کشور در بخش صادرات غیر نفتی درآمدی پایدار حاصل خواهد شد.

قاضی پور با اشاره به بندی از سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص مدیریت مصرف با تأکید بر اجرای سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف و ترویج مصرف کالاهای داخلی، افزود: برنامه ریزی برای ارتقای کیفیت رقابت پذیری در تولید یکی از ملزوماتی است که می تواند تضمینی بر صادرات تولید ملی باشد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ارایه مشوق های مختلف در زمینه تولید با کیفیت و رعایت الگوی مصرف می تواند رکود حاکم بر اقتصاد را کاهش داده و به بهبود اوضاع کمک کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاح الگوی مصرف، اصلاح الگوی مصرف انرژی، الگوی موفق، تولید ملی، حمایت از تولید ملی، فراکسیون حمایت از تولید ملی