خجسته:

تحقق شعار سال از اولویت های مجلس در سال جدید

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:کلید حل مشکلات اقتصادی کشور در شرایط کنونی، توجه و اجرای کامل سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

 خانه ملت؛ امیر خجسته گفت: مقام معظم رهبری هر سال در نخسیتن روز فروردین ماه، سال جدید را با یک شعار خاص نامگذاری می‌کنند که فلسفه این کار جلب توجه مردم به یک ارزش و همین طور در نقطه مقابل آن به یک مشکل است، براین اساس مقام معظم رهبری با مطالعات و تجربه‌ای که دارند، درک و دریافتی که از معارف اسلامی و قرآنی و مفاهیم انسانی دارند و نیز اشرافی که به مسائل کشور دارند، هر سال ملت را به یک موضوع توجه می‌دهند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با درایت، روشن بینی و دور اندیشی خاص، سال 96 را به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری کردند، گفت: در شرایط کنونی، اشتغال جوانان یکی از دغدغه های مهم معظم له و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که امیدواریم با افزایش تولید و رونق تولیدات داخلی مدنظر ایشان، مسئله ایجاد اشتغال برای جوانان نیز به سرانجام برسد.

وی ادامه داد:همه مسئولان نظام و دولت باید در سال جدید تاکیدات مقام معظم رهبری در بخش تولید و اشتغال را سرلوحه خود قرار دهندتا شاهد شکوفایی، رونق و افزایش تولید و همچنین اشتغال برای تمام افراد جامعه باشیم.

حذف خرید کالاهای خارجی شرط مهم در رونق اقتصادی

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: اقتصاد مقاومتی به عنوان پایه شعار امسال انتخاب شده؛ بنابراین باید امسال تلاش مضاعفی صورت گیرد تا این شعار محقق شود. با اینکه در سال های گذشته نیز اقتصاد مقاومتی به عنوان شعار سال انتخاب شده بود، متأسفانه گام موثری در این راه برداشته نشده، اما امیدواریم تا در سال جاری این شعار محقق شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تصریح کرد: قطعا کلید حل مشکلات اقتصادی کشور در شرایط کنونی، توجه و اجرای کامل اقتصاد مقاومتی است. البته باید تأکید کرد که کشور در چند سال اخیر در بسیاری از عرصه ها موفق بوده، ولی باید پذیرفت که در عرصه اقتصاد به ویژه اشتغال مولد و تولید نتوانستیم به موفقیت های لازم دست پیدا کنیم.

خجسته ادامه داد: در اوضاع کنونی دولت، مجلس و نهادهای عمومی، همه تلاش خود را برای حمایت از تولید، اجرای اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار و مولد انجام دهند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی بر دو رکن اساسی یعنی تولید و اشتغال تکیه دارد، خاطر نشان کرد: اقدام عملی در حوزه اقتصاد مقاومتی در گرو توجه دولتمردان و خود مردم به تولید داخلی و تولید ملی و همچنین بحث اشتغال است. بنابراین اگر دولت بخواهد شعار امسال را جدی بگیرد لازم است در رأس برنامه‌های خود موضوع حمایت از تولید داخلی را که ارتباط مستقیم با بحث اشتغال دارد، مورد توجه قرار دهد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی حمایت از تولید را بهترین فرمول در جهت ایجاد اشتغال پایدار بشمار آورد و افزود: ان‌شاءالله با توجه روزافزون مجریان و مسولان به امر تولید، شاهد کاهش لشکر بیکاران در جامعه باشیم.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان مردم را به خرید کالاهای ساخت داخل ترغیب کرد و افزود: مصرف تولیدات داخلی کمک شایانی بر بهبود شاکله اقتصادی کشور خواهد کرد، از این رو حذف یا کاهش خرید کالاهای خارجی از سبد مردم شرط مهمی در رونق اقتصادی ما به حساب آمده و به امید خدا دشمن در جنگ اقتصادی که علیه ما به راه انداخته مثل همیشه ناکام شده و از جهتی زمینه رفاه و اشتغال مردم فراهم می‌شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال جوانان، اشتغال زایی، اشتغالزایی، اقتصاد مقاومتی، تحقق اقتصاد مقاومتی، سیاست های اقتصاد مقاومتی، شعار سال