کوسه غراوی تاکید کرد:

اصلاح الگوی کشت نیازمند آموزش و اطلاع رسانی به کشاورز

نماینده مردم مینودشت در مجلس با بیان اینکه شناسایی دلالان راهکاری برای جلوگیری از کاهش سود کشاورزان در عرصه تولید به شمارمی آید،گفت:بهبود وضعیت اقتصادی کشاورزان در گرو شناسایی منشا دلالان است.

  خانه ملت؛ شهرام کوسه غراوی درباره وضعیت حضور واسطه ها در بازار کشاورزی، گفت: برای تتظیم بازار کشاورزی باید مبدا و ریشه شکل گیری واسطه ها در صنعت کشاورزی شناسایی شود تا بتوان بازار را برطبق مولفه های اقتصادی اصولی تنظیم کرد تا نرخ محصولات برحسب سود متعارف برای کشاورز و عدم فشار به مصرف کننده تنظیم شود.

نماینده مردم مینودشت، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:اصلاح الگوی کشت بر طبق اقتصاد مقاومتی نیازمند آموزش و اطلاع رسانی به کشاورز است تا کشاورز برطبق بازار مصرفی محصولات را تولید و به بازار مصرفی رهنمون کند.

وی ادامه داد: فاصله ایجاد شده میان کشاورز و مصرف کننده بستر را برای حضور دلالان در صنعت کشاورزی را مهیا می کند و این در حالی است که برای توسعه فضای توزیع تولید به مصرف محصولات کشاورزی باید حلقه میان تولید در مزرعه تا فروش در بازار مصرفی با حذف واسطه ها به طریق مستقیم عملیاتی شود.

غراوی ،افزود: برای ثبات بازار کشاورزی و جلوگیری از حذف کشاورزان از چرخه تولید باید با تدابیر اصولی دلالان شناسایی شوند تا این افراد نتوانند سود کشاورزان را بدون هیچ زحمتی کسب کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ریشه واسطه باید در صنعت کشاورزی شناسایی شود تا بتوان با مدیریت جامع عرضه و تقاضا در بازار کشاورزی را ساماندهی کرد،گفت: برای کنترل بهینه بازارکشاورزی نیازمند مدیریت اصولی از سطح کلان تا خرد هستیم./

برچسب ها

آمایش سرزمین، آمایش سرزمینی، اخبار برگزیده، الگوی کشت، دلالان، دلالان انعطاف پذیری، کمیسیون عمران