آزادی خواه اظهارکرد:

تولیدمحوری در حوزه فرهنگ راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد برای تحقق شعار«اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» در حوزه فرهنگ باید به جای واردات محور بودن به سمت تولیدمحوری حرکت کرد.

 خانه ملت؛ احد آزادی‌خواه ضمن تاکید بر ضرورت تحقق شعار سال جدید مبنی بر «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» در حوزه فرهنگ، گفت: خوشبختانه توان بالقوه‌ای در عرصه فرهنگ وجود دارد و می‌توان ارزآوری خوبی در حوزه اقتصاد فرهنگ به دست آورد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون ظرفیت تولید آثار سینمایی فاخر در کشور وجود دارد و می‌توان اثر هنری در سطوح بین المللی ارائه کرد، اظهار کرد: بسیاری کشورها از این فرصت استفاده کرده و هم اکنون شاهد شکل گرفتن هالیوود و بالیوود هستیم و این امر در حالی است که می‌توان به جای خرید سریال‌های کره‌ای، با تولید آثار فرهنگی بخشی از بازار دنیا را در اختیار گرفت.

وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ باید به جای واردات محور بودن به سمت تولید محوری حرکت کرد، تصریح کرد: در این میان نباید از حوزه چاپ و نشر نیز غافل شد زیرا در حوزه چاپ و نشر کتاب نویسندگان و قلم‌بدستان چیره‌دستی وجود دارد که اگر آثارشان ترجمه روان بشود و در اختیار دنیا قرار بگیرد با استقبال مواجه می‌شود و اقتصاد از دریچه فرهنگ رونق می‌یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: باید اذعان کرد که وقتی محصولات و کالاهای فرهنگی مشابه داخلی وجود دارد نباید مشابه خارجی آنها را وارد کرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وقتی کالایی مشابه داخلی دارد، نباید تبلیغ اجناس خارجی مشابه را انجام دهیم، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها، نشریات و غیره باید از آثار و کالاهای تولیدات داخلی دفاع کنند و این امر در حوزه فرهنگ نیز از اهمیت دوچندانی برخوردار است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد مقاومتی، تحقق اقتصاد مقاومتی، تولیدات داخلی، سیاست های اقتصاد مقاومتی، کمیسیون فرهنگی