طباطبایی نژاد مطرح کرد:

ضرورت همکاری های مشترک با سایر کشورها در تولید آثار هنری

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد می توان با بهره گیری از دیپلماسی فرهنگی، زمینه همکاری های مشترک با سایر کشورها در تولید آثار هنری را بوجود آورد.

 خانه ملت؛ سیدصادق طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه کشورمان از ظرفیت خوبی در ساخت و تولید آثار و محصولات فرهنگی مختلف اعم از فیلم سینمایی، موسیقی و غیره دارد، گفت: از این رو می‌توان با بهره گیری از دیپلماسی فرهنگی این ظرفیت هنری را با دیگر کشورها به اشتراک گذاشت.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنر دنیای بدون مرز بوده و امروزه می‌توان محصولات و آثار هنری مختلفی را با دیگر کشورها تولید و به دنیا عرضه کرد، اظهار کرد: با بهره گیری از این روش می‌توان اصالت هنر ایرانی و غنای فرهنگی ایران اسلامی را به دنیا معرفی کرد و در این بین نیز زمینه بهره مندی از نکات مثبت آداب و رسوم سایر کشورها فراهم می‌شود.

نایب رئیس کمیته فرهنگ، هنر، رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروزه بکارگیری دیپلماسی فرهنگی امری اجتناب ناپذیر بوده و دارای اهمیت ویژه‌ای است، ادامه داد: از این رو نقش رایزن‌های فرهنگی پررنگ‌تر از گذشته بوده و باید مطلوب‌تر و اثربخش‌تر باشد.

وی با اشاره به اینکه ساخت و تولید آثار هنری در قالب‌های گوناگون زمینه بهره مندی از امکانات و تکنولوژی‌های سایر کشورها را برای هنرمندان فراهم می‌کند، ادامه داد: در این بین نباید فراموش کرد که همکاری در تولید یک محصول فرهنگی مانند فیلم، موسیقی و غیره می‌تواند پیام صلح و دوستی را به سایر مردم دنیا منتقل کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید تاثیرگذاری جدی در مشارکت و همکاری های مشترک با سایر کشورها در تولید آثار هنری داشته باشد، خاطرنشان کرد: امروزه هفته‌های فرهنگی مشترک با کشورهای مختلف برگزار می‌شود که قابل تامل است اما نباید از ظرفیت بالقوه موجود غافل شد از این رو باید با برنامه ریزی و تعامل به سمت محقق کردن این مهم گام برداشت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، حوزه هنری، محصولات فرهنگی-آموزشی