سیاوشی شاه عنایتی مطرح کرد:

فرهنگ سازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با استفاده از کالای تولید داخل توسط مسئولان

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد مسئولان برای تحقق شعار«اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» باید گام نخست را بردارند و در انتخاب کالاهای مورد نیاز خود از تولیدات داخلی استفاده کنند.

 خانه ملت؛ طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی برای تحقق شعار سال جدید مبنی بر «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال»، گفت: یکی از مولفه‌هایی که زمینه فرهنگ‌سازی را فراهم می‌کند حمایت معنوی از تولیدکنندگان داخلی است؛ به عبارت دیگر می‌توان از تولیدکنندگان برتر در رسانه تقدیر کرد و محصولاتشان را به مردم معرفی کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه مردم باید از طرق مختلف با کالاهای ایرانی آشنا شوند از این رو باید ابزار آگاهی بخشی در این حوزه قوی‌تر شود، اظهار کرد: حتی در برخی کشورها تورهایی برای آشناسازی با تولیدات داخلی آن کشورها با حضور عموم مردم برگزار می‌شود تا از نزدیک با کیفیت، نوع ساخت و غیره روبرو شوند.

وی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی استفاده از تولیدات داخلی باید از ابتدا از بانوان خانواده‌ها شروع شود، ادامه داد: به عنوان مثال بخشی از پرفروش‌ترین کالاهای مصرفی کشورمان مربوط به امور خانه و خانه‌داری است از این رو بانوان می‌توانند نقش بسزایی را در این‌ زمینه ایفا کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه در فرهنگ‌سازی برای بهره مندی از کالاها و تولیدات داخلی نباید از قدرت و نقش تبلیغات غافل شد، تصریح کرد: عموما تبلیغات کالاهای خارجی خیلی بیشتر از کالاهای داخلی به چشم می‌خورد در حالی که این روند باید تغییر یابد.

وی گفت: امروزه بسیاری از کالاهای خارجی در عرصه‌های مختلف توسط تولیدکنندگان داخلی به ثمر می‌رسد در حالی که با نام خارجی به فروش می‌رسد از این رو تولیدکنندگان باید با افتخار نسبت به عرضه محصولاتشان اقدام کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولان برای محقق شدن شعار«اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» باید گام نخست را بردارند و در انتخاب پوشاک و سایر کالاهایشان از تولیدات داخلی استفاده کنند، خاطرنشان کرد: زمانی که مردم مشاهده کنند مسئولان با افتخار از محصولات ایرانی استفاده می‌کنند، حتما تشویق خواهند شد زیرا شعار دادن فایده‌ای ندارد و نیاز به اقدام عملی است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد مقاومتی، تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید داخل، تولید داخلی، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، کمیسیون فرهنگی