قاضی زاده هاشمی مطرح کرد:

تلاش برای بازسازی روستاهای زلزله زده خراسان رضوی تا پایان تابستان

نماینده مردم فریمان در مجلس از تلاش برای اتمام بازسازی روستاهای زلزله زده خراسان رضوی تا پایان تابستان خبر داد وگفت: مقرر شد مبلغ ۷ میلیون تومان به زلزله زدگان وام بلاعوض و ۲۰ میلیون تومان نیز وام با بازپرداخت ۴ درصد تخصیص داده شود.

 خانه ملت؛ احسان قاضی زاده هاشمی در تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به مردم زلزله زده در استان خراسان رضوی، افزود: کانون اصلی زلزله روستای دو قلعه بود که آسیب دیدگی وسیع و خسارت زیادی برجای نگذاشت.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به زلزله اخیر بلافاصله جلسه ای با دبیرکل جمعیت هلال احمر و استاندار خراسان رضوی برگزار شد و به سرعت امداد و نجات در 2 منطقه سفید سنگ فریمان و بخش رضویه مشهد صورت گرفت چراکه در این دو منطقه بیشترین حجم خسارت شکل گرفته بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در زلزله اخیر استان خراسان رضوی 10 روستا خسارت دیدند، تصریح کرد: بسیاری از منازلی که عمدتا واحدهای خشتی و گلی بودند تخریب شدند به گونه ای که 900 واحد از منازل باید از ابتدا ساخته شوند.

وی با تاکید بر اینکه در زلزله خراسان رضوی تنها یک نفر جان خود را از دست داد، افزود: اگرچه زلزله خراسان رضوی با قدرت 6.1 ریشتر و در عمق 10 کیلومتری اتفاق افتاد و بیش از 400 پس لرزه را با خود به همراه داشت اما خوشبختانه تلفات آن بسیار کم بود و تنها 17 زخمی بستری و حدود 40 زخمی سرپایی داشتیم.

قاضی زاده هاشمی یادآور شد: کار امداد و نجات در شهرستان فریمان تا ساعت 8 الی 9 شب همان روز به پایان رسید و در شهرستان رضویه نیز تا فردا صبح حادثه ادامه داشت.

نماینده مردم فریمان در مجلس دهم، با یادآوری حضور وزیر بهداشت به نمایندگی از رییس جمهور در مناطق زلزله زده خراسان رضوی، ادامه داد: قرار شد به سرعت فاز بازسازی آغاز شود و بنیاد مسکن نیز به این امر ورود داشته باشند بر این اساس مقرر شد مبلغ 7 میلیون تومان به زلزله زدگان وام بلاعوض و 20 میلیون تومان نیز وام با بازپرداخت 4 درصد تخصیص داده شود که تا پایان فصل تابستان کار بازسازی به اتمام رسد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: با توجه به نشست اخیر مقرر شد بخشی از محرومیت ها و مشکلات قبلی روستاهای استان خراسان رضوی اعم از عدم پوشش مخابراتی و جاده ها نیز مرتفع شود.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی با تشکر از دبیر مجمع تشخیص مصلح نظام، گفت: ایشان برای رسیدگی و بررسی وضعیت بازدیدهایی از مناطق زلزله زده داشتند؛ همچنین لازم است از جمعیت هلال احمر و مسئولانی که به سرعت در این زلزله کار امدادرسانی را آغاز کردند تشکر شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بودجه هلال احمر، جمعیت هلال احمر، زلزله، زلزله زده، زلزله زدگان، مناطق زلزله زده، منطقه زلزله زده، هلال احمر