ادیانی خبر داد:

فردا؛ بررسی تحقیق و تفحص از پالایشگاه کرمانشاه با حضور طیب نیا در کمیسیون انرژی مجلس

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس، از بررسی درخواست تحقیق و تفحص از "پالایشگاه کرمانشاه" با حضور وزیر اقتصاد و اموردارایی در نشست فردای کممیسیون متبوعش خبر داد.

 خانه ملت؛ سیدعلی ادیانی از بررسی درخواست تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی درکمیسیون انرژی مجلس خبرداد و گفت:تعدادی از نمایندگان درباره واگذاری "پالایشگاه کرمانشاه" به بخش خصوصی دغدغه هایی مبنی براینکه آیا این واگذاری براساس چارچوب و ضوابط صورت گرفته یا خیر داشتند،لذا نشست بررسی این تحقیق و تفحص فردا با حضور وزیراقتصاد و امور دارایی تشکیل می شود.

نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه و جویبار درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از نگرانی های دیگر درباره واگذاری پالایشگاه این بوده که آیا تعهدات فیمابین توسط خریدار صورت گرفته است،یا خیر، افزود:کمیسیون انرژی مجلس در چارچوب قانون و بر اساس آیین نامه داخلی مجلس،درخواست تحقیق و تفحص را در دستورکار قرار داده است تا نمایندگان تقاضاکننده و بالاترین مقام مسئول در کمیسیون حضور یابند و توضیحات مورد نیاز ارائه شود.

فردا؛ بررسی درخواست تحقیق و تفحص از شرکت مدیریت منابع آب ایران و شرکت سهامی سازمان آب و برق خوزستان

ادیانی با اشاره به دستورکار دیگر کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد:تحقیق و تفحص از شرکت مدیریت منابع آب ایران و شرکت آب نیرو و شرکت سهامی سازمان آب و برق خوزستان دیگر دستورکار کمیسیون بوده که این درخواست با حضور وزیر نیرو بررسی می شود.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:این نخستین نشست برای بررسی تقاضای تحقیق و تفحص های مذکور است که درصورت نیاز جلسات بعدی تشکیل می شود و درصورت عدم اقناع نمایندگان و رای مثبت کمیسیون برای رای گیری و اتخاذ تصمیم به هیئت رییسه مجلس ارسال می شود.

خبرگزاری خانه ملت؛محورهای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی به شرح زیر است:

درواگذاری کارخانجات و شرکت های دولتی باید الزامات اصل 44 قانون اساسی، حقوق ملت و منافع ملی کشور رعایت شود،متاسفانه در این واگذاری چند مشکل ذیل مشهود است:

1.عدم توجه به نارضایتی های عمومی و اجتماعی در استان کرمانشاه

2.عدم محاسبه قیمت واقعی بیت المال.

3.ضعف های مدیریتی دارای شائبه"عمد" در سال های آخر قبل از واگذاری و شائبه تبانی های مدیریتی در این راستا.

4.سابقه تعطیلی کارخانجات و شرکت های واگذار شده و عدم رعایت الزامات حفظ کاربری آن تاسیسات.

5.بیکاری و به خطر افتادن امنیت کارگران و کارکنان پالایشگاه./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصل 44، اصل 44 قانون اساسی، سیاست های اصل 44، سیاستهای اصل 44، کمیسیون انرژی، کمیسیون انرژی مجلس