دکتر جلالی در دیدار نوروزی با کارکنان مرکز پژوهش های مجلس:

مصرف کالای داخلی، الفبای تحقق اقتصاد مقاومتی است

رییس مرکز پژوهش های مجلس حقق اقتصاد مقاومتی را نیازمند عزم ملی و اراده ای جهادی از سوی مردم و مسئولان دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی راهکار تحکیم پایه های اقتصادی و استقلال سیاسی کشور است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، مراسم میلاد مسعود امام علی (ع) و دیدار نوروزی کارکنان و دکتر کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی عصر امروز (یکشنبه 20 فروردین ماه) در محل این مرکز برگزار شد.

دکتر جلالی در این نشست با تبریک سال نو و فرارسیدن ایام مبارک ماه رجب به ویژه میلاد مسعود امام علی (ع) با اشاره به نامگذاری سال 96 به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: مقام معظم رهبری در بیانات خویش در مشهد مقدس، ثبات سیاست‌ها و قوانین و حذف قوانین دست و پا گیر را از وظایف مجلس در راستای رونق تولید داخلی برشمردند و پس از این فرمایشات ریاست محترم مجلس طی تماس‌هایی با بنده و روسای کمیسیون‌های تخصصی، دستوراتی مبنی بر ارائه راهکارها و سازوکارهای مناسب در جهت تحقق منویات معظم له در حوزه اقتصاد مقاومتی صادر کردند که براین اساس کار را در سال نو آغاز و مسیر پیشرفت کشور با هدف دستیابی به تولید و اشتغال را دنبال کنیم.

وی با اشاره به اقدامات تقنینی صورت گرفته در حوزه اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس ماه‌های پایانی سال گذشته گزارش‌های مطلوبی در حوزه اقدامات مجلس در حوزه اقتصاد مقاومتی تهیه کرد که در آن به بررسی این روند به ویژه در دو حوزه برنامه ششم توسعه و بودجه سال 96 کل کشور پرداخت شده بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس، تاکید کرد: باید با برنامه‌ریزی و کار دقیق تلاش کنیم تا خدمات کارشناسی و پژوهشی مطلوبی از سوی مرکز به نمایندگان مجلس ارائه شود تا نمایندگان در دومین سال فعالیت مجلس دهم در جهت قانونگذاری کارآمدتر گام بردارند.

وی در ادامه تحقق اقتصاد مقاومتی را نیازمند عزم ملی و اراده‌ای جهادی از سوی مردم و مسئولان دانست و خاطرنشان کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر و به تکرار بر اقتصاد مقاومتی تاکید می‌فرمایند بیانگر اهمیت این سیاست است.

دکتر جلالی اقتصاد مقاومتی را راهکار تحکیم پایه‌های اقتصادی و استقلال سیاسی کشور دانست و یادآور شد: تولید و اشتغال نیازمند قانونگذاری کارآمد از سوی مجلس، اجرای صحیح از سوی دولت و حمایت همه جانبه از سوی قوه‌قضاییه است تا نتایج آن در معیشت مردم به ویژه اشتغال جوانان ملموس و قابل مشاهده باشد.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس تصرح کرد: جلوگیری از واردات غیر ملزوم و مصرف کالای داخلی، می‌تواند الفبای مردم و مسئولان در رونق تولید و ایجاد اشتغال کشور باشد.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد تا سال 96 سال شکوفایی اقتصاد ایران در راستای رفع مشکلات مردم به ویژه در حوزه معیشت و اشتغال جوانان باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان تاکید کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز همچون گذشته آمادگی دارد تا اقدامات موثر و کارآمدی را در حوزه تحقق اقتصاد مقاومتی با محوریت تولید و اشتغال به انجام رساند.


 

برچسب ها

اخبار ویژه