ابراهیمی مطرح کرد:

شکوفایی گردشگری نیازمند توسعه زیرساخت ها و بهره گیری از دیپلماسی

عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد برای رشد ۱۱درصدی گردشگری ایران در سال ۲۰۱۷ نیاز به توسعه زیرساخت ها، همکاری و همراهی دستگاه های مختلف و بهره گیری از دیپلماسی است.

 خانه ملت؛ علیرضا ابراهیمی با اشاره به پیش‌بینی شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) برای رشد ۱۱درصدی گردشگری ایران در سال ۲۰۱۷، گفت: خوشبختانه صنعت گردشگری کشور در چند سال گذشته حرکت رو به جلویی داشته و می‌توان اذعان کرد که شکوفایی این عرصه دور از انتظار نیست.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای دستیابی به رشد ۱۱درصدی گردشگری ایران نیاز به همکاری و همراهی دستگاه‌های مختلف است، اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تنهایی نمی‌تواند زمینه رونق گردشگری داخلی را ایجاد کند از این رو نیاز به کمک همه نهادها است؛ به عنوان مثال در روند صدور مجوز برای بخش‌های مختلف خدماتی در عرصه گردشگری دستگاه‌های زیادی نقش دارند که با ایجاد سهولت می‌توانند به رونق این مهم کمک کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه برای رشد مستمر در صنعت گردشگری نیاز به توسعه زیرساخت‌ها است، ادامه داد: به عنوان مثال امروزه تعداد هتل‌های کشورمان به نسبت رشد جمعیت گردشگران نیست و این مهم در حالیست که برای افق 1404 پیش بینی جذب بیست میلیون گردشگر شده است لذا باید برای ایجاد رونق اقدام عملی در حوزه توسعه زیرساخت‌ها انجام داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه نباید از یاد برد که موضوع جذب گردشگر خارجی برای کشورمان طی سال‌های گذشته به طور متناوب مطرح بوده است، افزود: در این راستا می‌توان اقدامات مختلفی از جمله لغو ویزا دوطرفه، ارائه تسهیلات و غیره را بکار گرفت تا پیش‌بینی شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) برای گردشگری ایران در سال ۲۰۱۷ محقق شود.

عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در عرصه شکوفایی صنعت گردشگری نباید از نقش مهم دیپلماسی و سفارت‌خانه‌های کشورمان در خارج از کشور غافل شد، خاطرنشان کرد: سفیران و رایزن‌های فرهنگی کشورمان باید جاذبه‌های ایران را به دنیا معرفی کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بر اساس پیش‌بینی شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC)، سال ۲۰۱۷ برای گردشگری ایران رشد خوبی به همراه خواهد داشت و تعداد گردشگران ورودی با رشد ۶/ ۱۱ درصدی به ۵ میلیون و ۵۳۱ هزار نفر خواهد رسید./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، توریسم و صنعت گردشگری، حوزه گردشگری