سیدفرید موسوی خبر داد:

اعطای ۱۰ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به فعالان بخش خصوصی در سال ۹۶

عضو مجلس شورای اسلامی در هیات امنای صندوق توسعه ملی از اعطای ۱۰میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به فعالان بخش خصوصی در سال ۹۶ خبر داد.

 خانه ملت؛ سید فرید موسوی درخصوص استفاده از ظرفیت منابع صندوق توسعه ملی در راستای تقویت بخش تولید گفت:درسال "اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید" می توان با بهره گرفتن از تمامی ظرفیت های صندوق توسعه ملی، از بخش خصوصی حمایت کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظرفیت های صندوق توسعه به ارائه تسهیلات محدود نمی شود، افزود:علاوه بر ارائه تسهیلات بانکی از منابع صندوق توسعه، برنامه ریزی های صورت گرفته تا از روشی با عنوان اعطای تسهیلات "اعتبار - خریدار" از منابع صندوق توسعه به عنوان روش های نوین تامین مالی استفاده شود.

موسوی در تشریح روش اعطای تسهیلات اعتبار به خریدار گفت:روش اعطای تسهیلات به خریدار به این نحو است که به خریداران کالا یا خدمات ایرانی، از سوی صندوق توسعه تسهیلات ارائه می شود.

وی در تشریح روش های صندوق توسعه برای حمایت از بخش خصوصی افزود:براساس برنامه ریزی ، صندوق توسعه ملی در کشورهای خارجی سپرده گذاری خواهد کرد تا پیمانکاران ایرانی که در مناقصات خارجی شرکت می کنند بتوانند از پشتوانه های این سپرده هابرای شرکت در مناقصه ها استفاده کنند.

فرآیند اعطای تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی شفاف نیست

موسوی از اعطای 10میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به فعالان بخش خصوصی در سال 96 خبر داد و گفت:باید پذیرفت در حال حاضر فرآیند اعطای تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی شفاف نیست.

عضو مجلس شورای اسلامی در هیات امنای صندوق توسعه ملی با بیان اینکه به اندازه کافی از ظرفیت های صندوق توسعه ملی استفاده نشده است، افزود:در هرصورت استفاده از روش های نوین تامین مالی می توان زمینه تقویت بخش تولید را فراهم کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش سهم بخش خصوصی، بخش تولید، بخش خصوصی، بخش خصوصی و تعاونی، تسهیلات بانکی، تقویت بخش خصوصی، تقویت کننده کارآیی بخش خصوصی، توسعه ملی