توسط مرکز پژوهش های مجلس؛

هشتمین نسخه از کتاب الکترونیکی «مشروح مذاکرات مجلس در مورد زنان و خانواده» منتشر شد

هشتمین نسخه از سلسله کتاب های الکترونیکی «مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی در مورد زنان و خانواده (دوره هشتم خرداد 1387 تا خرداد 1391)» توسط مرکز پژوهش های مجلس منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی از هفتم خرداد 1387 آغاز به کار کرد و در سوم خرداد 1391 به کار خود پایان داد. تعداد نمایندگان زن در این دوره 8 نفر بوده که این نسبت به کل نمایندگان مجلس 75/2 درصد بوده است.

در این دوره نیز مانند دوره‌های گذشته به منظور اصلاح و بازنگری در قوانین زنان، خانواده و کودکان حدود 49 مورد طرح و لایحه ارائه شد که از این تعداد 26 مورد آن به تصویب رسیدند. از 23 مورد بقیه برخی توسط مجلس رد و بعضی نیز از طرف دولت و یا نمایندگان مجلس مسترد شدند و بالاخره رسیدگی به تعدادی نیز به دلیل اتمام دوره در مراحل مختلف نیمه تمام باقی ماند که در دوره نهم مجلس تعدادی از این طرح‌ها و لوایح نیمه تمام مورد بازنگری مجدد قرار گرفتند.

کتاب حاضر در دوبخش شامل مشروح مذاکرات مصوبات مجلس درباره زنان و خانواده و مشروح مذاکرات طرح‌ها و لوایح نیمه‌تمام درباره زنان و خانواده تدوین شده است.

هشتمین شماره از کتاب الکترونیکی «مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی در مورد زنان و خانواده» به همت شهناز رجبی گردآوری ، در 768 صفحه منتشر و 50 هزار ریال قیمت‌گذاری شده است.


 

برچسب ها

اخبار ویژه، انتشار کتاب