یوسفی در تذکر شفاهی تأکید کرد؛

لزوم توجه به بازارهای صادراتی برای رشد اشتغالزایی

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی بر لزوم نقش بازارهای صادراتی در رشد اشتغالزایی تأکید کرد.

خانه ملت؛ همایون یوسفی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 30 فروردین) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود بر ضرورت رفع مشکل بیکاری تأکید کرد و گفت: حل معضل بیکاری در کوتاه مدت نیازمند سیاست‌های کارشناسی است، متأسفانه سیاست‌های اشتغالزایی راهبرد موثری ندارند و باید این سیاست‌ها با تغییر راهبردی روبرو شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم مشارکت دادن مردم در اقتصاد گفت: باید به موضوع افزایش صادرات و حضور در بازارهای صادراتی در راستای اشتغالزایی توجه ویژه شود و بخش خصوصی کشور تقویت شود.

یوسفی افزود: در حال حاضر سهم اشتغال استان خوزستان نسبت به سهم قابل توجه بخش نفت و گاز در شاخص تولید ناخالص داخلی این استان کم است. همچنین در زمینه اشتغالزایی در بخش آب، برق و انرژی نیز سهم استان خوزستان قابل توجه نیست.

وی ادامه داد: با توجه به بحث تغییرات اقلیم باید مشکلات زیست محیطی خوزستان حل شود و با توجه به وجود 350 هزار هکتار کانون داخلی در زمینه به وجود آمدن ریزگردها باید به حقابه حداقل 200 هزار هکتار از این اراضی توجه شود.

یوسفی با تأکید بر احیای تالاب‌ها افزود: باید با رسیدگی به وضعیت تالاب‌های کشور کانون‌های گرد و غبار کنترل شود و اقدامات اساسی در این رابطه صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: گروه‌های مافیایی در جهت تضعیف صنایع استان خوزستان کار می‌کنند و این موضوع در بخش صنایع فولاد خوزستان محسوس است، همچنین نکته دیگر این است که باید به وضعیت حاشیه‌نشینی در این استان توجه شود و تمامی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها اقدامات لازم را برای رفع مشکلات خوزستان انجام دهند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال زایی، اشتغال زایی بخش صنعت، اشتغال زنان، اشتغال مددجویان، اشتغال و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی، اعتبارات صادراتی، توسعه صادرات، توسعه صادرات غیر نفتی