ابراهیمی مطرح کرد:

تولید آثار مشترک هنری با دیگر کشورها راهکار مهم بسترسازی برای تبادل فرهنگی

عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد تولید آثار مشترک فرهنگی و هنری با دیگر کشورها می تواند زمینه صدور پیام صلح و دوستی فرهنگ غنی ایرانی را فراهم کند از این رو باید میزان تولیدات مشترک را افزایش داد.

 خانه ملت؛ علیرضا ابراهیمی با اشاره به اینکه امروزه بهره گیری از ظرفیت سایر کشورهای دنیا برای تولید و ساخت آثار و محصولات فرهنگی مختلف اعم از فیلم سینمایی، موسیقی و غیره امری ضروری است، گفت: استفاده از ظرفیت‌های دو یا چند کشور منجر به صدور پیام صلح و دوستی فرهنگ غنی ایرانی می‌شود.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه هنر به عنوان ابزاری برای انتقال اشتراک‌های فرهنگی به حساب می‌آید، اظهار کرد: خوشبختانه ظرفیت کشورمان در تولید آثار فاخر بسیار بالاست و در این میان زمانی که این مهم با بهره گیری از توان کشورهای دیگر انجام شود حتما نتیجه بهتری بدست خواهد آمد.

وی ضمن تاکید بر اینکه نباید از تاثیر دیپلماسی فرهنگی بر ملت‌ها و دستیابی به مفهوم مشترک غافل شد، ادامه داد: به عنوان مثال فیلم یوسف پیامبر (ع) و محمد رسول الله (ص) توسط ایرانیان ساخته شد و امروزه این آثار مهم سینمایی در سایر کشورها با استقابل مواجه شده است که به نوعی نشان دهنده دستیابی به مفهوم مشترک بین دو ملت است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: البته نباید از یاد برد که برای تولید آثار سینمای فاخر نیاز به تکنولوژی و ابزارآلات پیشرفته است که دستیابی به این از طریق تولید آثار مشترک با دیگر کشورها محقق می‌شود.

عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با تبیین ساختار و سازوکار مشخص راه همکاری و تعامل هنرمندان و تولیدکنندگان آثار و محصولات فرهنگی مختلف اعم از فیلم سینمایی، موسیقی و غیره را فراهم کند تا بتوان علاوه بر عرضه محصولات و آثار هنری تولید شده داخلی به دیگر کشورها، میزان تولیدات مشترک را نیز افزایش داد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، محصولات فرهنگی-آموزشی، هنر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیسیون فرهنگی