احمد همتی:

پیشرفت کشورهای توسعه یافته از طریق اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه در مجلس گفت:اگر ما از بُعد علمی و اقتصادی نتوانیم مستقل باشیم در ابعاد دیگر هم موفق نخواهیم بود.

خانه ملت؛ گردهمائی ائمه محترم جمعه استان سمنان با حضور "احمد همتی" در تالار شهید مطهری سمنان برگزار شد.

همتی در این مراسم به ابعاد مختلف نمازجمعه اشاره کرد و اظهار داشت: نماز جمعه یک محل سیاسی است و باید همه ابعاد را در برگیرد که یک بعدش همین اقتصاد مقاومتی است که سالها توسط مقام معظم رهبری تاکید شده است.همچنین اگر ما از بعد علمی و اقتصادی نتوانیم مستقل باشیم در ابعاد دیگر هم موفق نخواهیم بود.

وی در ادامه گفت: کشور های توسعه یافته از طریق اقتصاد مقاومتی توسعه یافته اند.حتی رهبری هم فرمودند آمریکا با اقتصاد مقاومتی به اینجا رسید.

نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی به ارکان مختلف اقتصاد مقاومتی اشاره نمود و گفت: اقتصاد مقاومتی دارای ۵ رکن اصلی می باشد. رکن اول درون زا بودن بودن آن است به این شکل که از همه منابع انسانی و طبیعی خود به خوبی استفاده کنیم ما باید از نعمت های عظیمی که خدا به ما داده استفاده کنیم و در آخرت پاسخگو باشیم.

همتی در ادامه بر حفظ نیروهای ارزشی ونخبه تاکید کرد و اظهار داشت:ما هم در منابع انسانی و هم طبیعی منابع بسیاری خوبی داریم. حذف نیروها کار سختی نیست اما جذب آن سخت است. هنر ما این است که از همه نیروها استفاده کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد:باید بررسی شود چرا سالانه ۱۵۰ هزار نفر نخبه از کشور خارج می شوند؟ قانون، عدالت و شفافیت معیار است.ما بهانه کافی برای حذف نیروها داریم.این کشور برای همه مردم است و از این مشارکت باید جذب حداکثری کنیم.

وی در ادامه گفت: نیروهایی که در عمل امتحان خود را پس داده اند به سادگی از دست ندهیم. ما در جنگ ، انقلاب و برهه های دیگر امتحان خودمان را پس داده ایم.

ایشان در ادامه به فرمایشات رهبر انقلاب اشاره نمود و اظهار داشت:مقام معظم رهبری فرمودند به جوانان توجه کنید در مساجد جوانان و نوجوانان را جذب کنید. اگر می بینید جوان نمی آید باید رفتار خودمان را تغیر دهیم.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به برونگر بودن بعنوان دومین رکن اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت:ما باید با همه کشورهای دنیا ارتباط داشته باشیم؛در هر سطحی که دشمن ما را تهدید می کند باید در همان سطح تجهیزات نظامی داشته باشیم و از همه ظرفیت های بین المللی استفاده کنیم.

وی در ادامه به دانش بنیان بودن بعنوان سومین رکن اقتصاد مقاومتی اشاره نمود و اظهار داشت: اسلام ما پر از تعقل و دانش است اساس رفتار ما باید بر مبنای دانش بنیان بودن باشد

احمد همتی در ادامه از عدالت محوری به عنوان یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی تاکید داشت و گفت: دولت باید به عدالت توجه ویژه ای داشته باشد عدالت برای توسعه کشور نقطه عطف است. باید عدالت را در حوزه های سیاسی اقتصادی و فرهنگی ترویج دهیم که اگر عدالت را اجرا کنیم خود به خود به سمت تقوا رفته ایم.

ایشان در ادامه به حساسیت مجلس در بحث عدالت محوری تاکید داشت و گفت: با توجه به اینکه ۵۰ درصد مجلس از جامعه ایثارگری و یک سوم از خانواده شهدا می باشند در این موارد خیلی حساس هستند و مصوبات به این سمت رفته است.

ایشان به مردم مداری بعنوان پنجمین رکن اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت:مردم محرم اسرار ما هستند مردم را در همه مسائل و فعالیت های جامعه شریک کنیم.
.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پایان اشاره ای به رد صلاحیت برخی افراد تشنج زا در انتخابات ریاست جمهوری کرد و اظهار داشت:در ثبت نام کاندید های ریاست جمهوری کسانی که با نیت منافع شخصی و تنش زایی آمده بودند هم از طرف مردم و هم از طرف شورای نگهبان حذف شدند

گردهمایی مشترک ائمه جمعه واعضای ستادهای نمازجمعه استان سمنان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی رئیس و حجت‌الاسلام عبدالعلی ابراهیمی معاون امور استان‌ها شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، محمدرضا خباز استاندار و ائمه جمعه شهرهای استان سمنان در سالن مطهری برگزار شد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال و توسعه اقتصادی، اقتصاد مقاومتی، تحقق اقتصاد مقاومتی، سیاست های اقتصاد مقاومتی، سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی