حمزه مطرح کرد:

پرونده الکترونیک سلامت؛ کلید اجرای طرح پزشک خانواده

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه عدم راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت از دلایل اجرایی نشدن پزشک خانواده است، گفت: قطعا برای تحقق این مسئله، در تمامی مناطق باید سیستم های مخابراتی به روزرسانی شود.

 خانه ملت؛ احمد حمزه درباره اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت مبنی بر عدم اجرای پزشک خانواده تا پایان سال 96، افزود: در شرایط کنونی به جهت تامین نشدن منابع مالی، هنوز نمی توان سیستم ارجاع را در سراسر کشور اجرایی کرد.

نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قطعا اجرای سیستم ارجاع نیازمند زیرساخت های لازم است که هنوز در کشور مهیا نیست و برای اجرا باید در گام نخست، شرایط برای اجرای سراسری فراهم شود در غیر این صورت اجرای این سیستم حوزه سلامت را با مشکل مواجه خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: فراهم نبودن پرونده الکترونیک سلامت یکی از زیرساخت و الزامات اجرای طرح پزشک خانواده است که هنوز این امور فراهم نیست، البته برای راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت باید اقداماتی صورت گیرد که توسعه زیرساخت های مخابراتی بخشی از این امور است.

وی با بیان اینکه در برخی شهرهای دور افتاده باید سیستم های مخابراتی به روزرسانی شود، یادآور شد: اکنون در بسیاری از روستاها اینترنت راه اندازی نشده است که این مسئله، مشکلاتی را در زمینه اجرای پرونده الکترونیک سلامت ایجاد خواهد کرد؛ البته مسئولان حوزه مخابرات این وعده را داده اند که قرار است تا پایان سال 96 روستاها مجهز به زیرساخت های اینترنتی شوند.

حمزه افزود: از سویی دیگر راه اندازی کلینیک های تخصصی از دیگر اقداماتی است که می تواند منجر به اجرای طرح پزشک خانواده شود چراکه یکی از اجزای نظام ارجاع، راه اندازی این کلینیک های ویژه است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: برای اجرای موفقیت آمیز طرح تحول سلامت نیازمند اجرایی شدن طرح پزشک خانواده است و امیدواریم وزارت بهداشت بتواند این طرح را به درستی اجرایی کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات حوزه سلامت، افزایش سلامت، بخش سلامت، بررسی وضعیت بیمه های اجتماعی و سلامت کشور، بهداشت وسلامت، وزارت بهداشت، وزارت بهداشت و درمان