نیکفر در تذکر شفاهی؛

تعرفه واردات برنج برای حمایت از برنج کاران داخلی افزایش یابد

نماینده مردم لاهیجان در مجلس خواستار افزایش تعرفه واردات برنج در جهت حمایت از برنج کاران داخلی شد.

خانه ملت؛ ذبیح اله نیک فر در نشست علنی امروز (دوشنبه، 4 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تبریک عید مبعث گفت: طبق بررسی کارشناسی بهای برگ سبز چای با قیمت اصلی آن تفاوت فاحش دارد که این باعث ناامیدی کشاورزان و تعطیلی تولیدو اشتغال در این حوزه می شود.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لازم است وزیر کشاورزی و شورای اقتصادی نسبت به بهبود بهای برگ سبز چای اقدام کند چرا که افزایش 7 درصدی این کالا در سال اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید مناسب نیست.

وی خطاب به دولت گفت: طبق بودجه سنواتی قوه مجریه موظف است 20 درصد حداقل حقوق کارگران را به مستمری بگیران و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد پرداخت کند که برخلاف این مبلغ از طریق یارانه پرداخت شده است.

این نماینده مجلس از وزارت نیرو درخواست تامین اعتبار برای اجرای پروژه های آب شرب لاهیجان و سیاهکل را عنوان کرد و ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی نسبت به تسریع عملیات پروژه های جاده ای شرق استان گیلان و غرب استان مازندران اقدام کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وزارت جهاد کشاورزی افزایش تعرفه های واردات برنج را در حمایت از برنج کاران داخلی در راستای اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دهند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنج، برنج ایرانی، برنج شمال، برنج وارداتی، برنج کاران، تجارت برنج، تعرفه، تعرفه ها، توزیع برنج