حسینی:

انتقاد از بالا بودن هزینه مبادله در بانک ها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از بعد تقنینی استقلال و موضوع نظارت بانک مرکزی تقویت شود، گفت:باید نظارت های بانک مرکزی مطابق با استاندارد های روز بین المللی باشد.

خانه ملت ؛ سیده فاطمه حسینی در خصوص بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی در کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تجدید نظر در قانون بانکداری کشور به لحاظ ساختار و عملکرد بانک ها ضرورت محسوب می شود و کمیسیون دراین رابطه در قالب طرح بانکداری جمهوری اسلامی اقدامات لازم را آغاز کرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بالا بودن هزینه مبادله در بانک ها ادامه داد: هزینه مبادله اخذ تسهیلات برای بنگاه ها و خانوارها بالا است و این موضوع بخش تولید را با چالش روبرو کرده، و عملاً نظام بانکی را با ناکارآمدی روبه رو کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:بالا بودن هزینه های بخش تولید امکان توسعه مطلوب این بخش را با مشکل روبرو کرده است بنابراین اصلاح سیستم بانکی به تقویت بخش تولید کمک می کند.

انتقاد از بالا بودن هزینه های بخش تولید

وی افزود:باید از بعد تقنینی به استقلال و نظارت بانک مرکزی توجه و تقویت شود و نظارت های این بانک نظام یافته تر شود تا به اهداف نظارتی در این رابطه دست یافت.

حسینی ادامه داد:باید نظارت ها بانک مرکزی مطابق با استاندارد های روز بین المللی باشد براین اساس باید اصلاحات قانونی در این زمینه انجام شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:موضوع استقلال بانک مرکزی یکی از شاخص های مهم بانک های مرکزی کشورها است و باید از لحاظ قانونی در ایران نیز به این استقلال عمل بانک مرکزی در راستای تقویت سیاست گذاری مستقل پولی توجه شود./


 

برچسب ها

اخبار برگزیده