دکتر جلالی در پیامی به مناسبت روز کارگر:

کار ایرانی ومصرف کالای داخلی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال است

رییس مرکز پژوهش های مجلس طی پیامی روز کارگر را به این قشر زحمتکش و پرتلاش تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در پیامی با تبریک روز کارگر، کار ایرانی، تولید ومصرف کالای داخلی را لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال در کشور دانست.

متن کامل پیام نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

کاروکارگر واژگان ارزشمندی هستند که با ریشه‌داری در آموزه‌های ارزنده اسلام، همواره مورد عنایت اسلام و در کلام پاک ائمه اطهار (ع) جای گرفته‌اند. در ایران اسلامی نیز از ابتدای انقلاب تا به امروز کارگران از جایگاه والایی برخوردار هستند؛ قشری متعهد، توانمند، پرتلاش و زحمتکش که شایسته احترام، تکریم و ارائه خدمت هستند و رفع مسائل و نیازهای آنان به ویژه در حوزه مسائل معیشتی همواره از دغدغه‌های مسئولان و سیاستگذاران کشور بوده است.

در سالی که بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی و در امتداد سال‌های گذشته و سیاست‌های کلی ابلاغ شده، سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نام گرفته است، کارگران به عنوان نیروها و سرمایه‌های پیشرو در خطوط تولید، پیشگامان پیشرفت و توسعه کشور و به حرکت درآورندگان چرخ‌های اقتصادی و تلاشگران تحقق این اهداف به حساب می‌آیند که بی‌تردید تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال در کشور نیازمند تکمیل چرخه کار ایرانی و تولید ومصرف کالای داخلی است. نامگذاری سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» و حرکت در مسیر تحقق آن، نوید روشنی از اهتمام جدی‌تر مسئولان در رفع مسائل و نیازهای قشر کارگر کشور است.

روز کارگر در کنار تمام موضوعات قابل طرح، فرصتی مغتنم در گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز کارگر است که در سال‌های انقلاب اسلامی و دوران پس از آن به ویژه در سال‌های دفاع مقدس برگی زرین از تلفیق تلاش و حماسه را رقم زدند.
اینجانب ضمن تبریک روز کارگر به تمامی تلاشگران عرصه تولید و اشتغال، توفیق روزافزون این عزیزان زحمتکش و پرتلاش را در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) و تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی از درگاه ایزدمنان خواستارم.
 

برچسب ها

اخبار ویژه، دکتر جلالی