مقدسی خبر داد:

تحقق شعار تولید و اشتغال رسالتی بر دوش قوای سه گانه

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاهد آثار مثبت اشتغال زایی در روستاها خواهیم بودگفت: نرخ بیکاری اعلام شده در استان مرکزی کمتر از ۱۰ درصد است.

  خانه ملت؛ سیدمهدی مقدسی با اشاره به وضعیت اشتغال در استان مرکزی در سال "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" گفت: در استان مرکزی براساس آخرین آمار اعلام شده، نرخ بیکاری کاهش پیدا کرده و زیر 10 درصد است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معیار وشاخص نرخ بیکاری در کشور یکنواخت است افزود: واقعیت این است که برخی مصادیق از جمله اینکه فردی که 2 ساعت در روز کار می کند، نیز جزء افراد شاغل محسوب می شود، خیلی قابل قبول نیست اما از آن جایی که شاخص ها، سراسری و ملی است ، براین اساس وضعیت استان ها در حوزه اشتغال با یکدیگر متفاوت است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نرخ بیکاری در استان مرکزی کاهش پیدا کرده است اما واقعیت این است که موضوع اشتغال در میان همه خانواده ها به عنوان یک دغدغه اساسی مطرح است و بر همین اساس نیز مقام معظم رهبری امسال را سال تولید و اشتغال اعلام کردند.

تحقق شعار تولید و اشتغال رسالتی بر دوش قوای سه گانه

دبیر فراکسیون اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تحقق شعار سال، رسالتی بر دوش قوای سه گانه است که فضایی را فراهم کنند تا دولت بتواند در درجه اول در حفظ اشتغال موجود اقدام کند و در ایجاد اشتغال جدید نیز موفق شود.

مقدسی با اشاره به جلسه با وزیر صنعت، معدن و تجارت و تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت برای سال 96 در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تولید و اشتغال برنامه هایی را در دست دارد که در همین زمینه طرحی ارائه کرده که گزارش آن در مجلس نیز قرائت شد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سال گذشته بیش از 700 میلیارد تومان برای افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی و در نتیجه ایجاد اشتغال، از طریق سیستم بانکی به افراد جویای کار کمک کرد افزود: البته این میزان کافی نیست و باید در سال جاری نیز این مسیر ادامه پیدا کند و واحدهای کوچک، متوسط و بزرگ تولیدی تقویت شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لایحه 1.5 میلیارد دلاری که برای اشتغال روستاها و شهرهای حدود 10 هزار نفر ارائه شده در حال رسیدگی است که امیدواریم مجلس تصویب آن را سرعت ببخشد تا آثار خیر آن را در اشتغال روستائیان مشاهده کنیم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال جوانان، اشتغال زایی، اشتغال محرومان، اشتغال و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی