کوسه غراوی:

تسهیلات ۱۲۰ میلیونی مسکن تحرک مثبتی در بازار ایجاد می کند

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه منابع کافی برای افزایش رقم تسهیلات مسکن وجود دارد، گفت: با افزایش میزان تسهیلات مسکن قدرت خرید زوجین افزایش یافته و بازار مسکن با تحرکی مثبت مواجه خواهد شد.

 خانه ملت؛شهرام کوسه غراوی، با اشاره به مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش رقم تسهیلات مسکن زوجین، گفت: با افزایش رقم تسهیلات قدرت خرید زوجین افزایش یافته و بازار مسکن با تحرکی مثبت مواجه خواهد شد.

نماینده مردم مینودشت، گالیکش و کلاله در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تقویت تامین مالی بخش مسکن می تواند تعادل عرضه و تقاضا در این بازار را رقم بزند، افزود: با افزایش رقم تسهیلات مسکن برای قشر جوان جامعه ساخت و ساز افزایش یافته و رکود بازار مسکن کاهش می یابد.

دولت منابع کافی برای تامین تسهیلات 120 میلیون تومانی مسکن به زوجین را داراست

وی با بیان اینکه دولت منابع کافی برای تامین تسهیلات 120 میلیون تومانی مسکن به زوجین را دارد، تصریح کرد: برداشتن قید ودیعه گذاری در اخذ تسهیلات مسکن برای زوجین و جوانان می تواند تقاضا برای دریافت این تسهیلات را افزایش دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه با افزایش سقف تسهیلات بدون سپرده قابل اعطا به زوجین زمینه افزایش قدرت خرید مسکن برای افراد فراهم می شود، گفت: داشتن مسکن حق مستلزم مردم بوده و دولت در این رابطه نباید بهانه نبود منابع را بیاورد.

کوسه غراوی ادامه داد: با اعطای تسهیلات 120 میلیون تومان مسکن به زوجین باید نظارت بر محل هزینه کرد آن نیز صورت بگیرد تا این تسهیلات در محل دیگری هزینه نشود زیرا با هزینه کرد این منابع در محلی غیر از خرید یا ساخت مسکن نقدینگی در جامعه افزایش خواهد یافت.

خرید اوراق برای اخذ تسهیلات مسکن صرفه اقتصادی ندارد

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه زوجین برای دریافت تسهیلات 120 میلیونی مسکن باید اوراق گواهی حق تقدم مسکن را خریداری کنند، گفت: خرید اوراق برای مردم به صرفه نبوده و دولت باید این پیش شرط را از پرداخت تسهیلات بردارد در غیر این صورت تا حدودی بر کاهش تقاضا در این حوزه تاثیر خواهد داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس خواهان ساماندهی بازار مسکن بوده و در این راستا به کمک دولت خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، روز گذشته شورای پول و اعتبار در راستای کمک به رونق تولید و اشتغال در جامعه و به منظور تقویت تامین مالی بخش مسکن و افزایش قدرت خرید مسکن خانوارها با افزایش سقف تسهیلات بدون سپرده به زوجین به ۱۲۰ میلیون تومان موافقت کرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده