بهادری:

تسهیلات ارزان بازارمسکن را رونق می بخشد

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در حال حاضر تسهیلات اعطای در بخش مسکن یا با نرخ سود بالا یا ودیعه گذاری و خرید اوراق گران در جریان است که این انگیزه متقاضیان برای اخذ تسهیلات را کاهش داده است.

خانه ملت؛ سیدهادی بهادری با اشاره به افزایش رقم تسهیلات مسکن با مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار، گفت: افزایش رقم تسهیلات مسکن گام مثبتی در راستای رشد قدرت خرید مردم و ساماندهی بازار مسکن است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ارایه تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان خرید مسکن می تواند بازار را از رکود فعلی برهاند، تصریح کرد: هر چه حمایت از ساخت و ساز بیشتر باشد ایجاد مشاغل بیشتر و در نتیجه ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضای مسکن رخ خواهد داد.

تسهیلات اعطای مسکن کارساز نیست

وی کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن را لازم خواند و گفت: در حال حاضر تسهیلات اعطای در بخش مسکن یا با نرخ سود بالا یا ودیعه گذاری و خرید اوراق گران در جریان است که این انگیزه متقاضیان برای اخذ تسهیلات را کاهش داده است.

بهادری ادامه داد: همچنین رقم بالایی از تسهیلات 120 میلیونی زوجین صرف خرید اوراق می شود که این خود بی انگیزه‌گی برای اخذ تسهیلات را رقم می زند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه افزایش تسهیلات مسکن زوجین به 120 میلیون تومان اقدام مثبتی بوده است، تصریح کرد: دولت باید در نرخ سود تسهیلات و همچنین میزان وام برای کلانشهرها تجدید نظر کند.

وی ادامه داد: در صورتی که قدرت خرید مردم با وام و تسهیلات افزایش یابد به طور حتم تمایل برای خرید و فروش مسکن بیشتر شده و به این ترتیب بازار اجاره بها از سکه خواهد افتاد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جوان شدن هرم سنی در کشور، اعطای تسهیلات ارزان را برای خانه دار شدن مردم ضروری خواند و گفت: ارایه تسهیلات ارزان و نظارت بر محل هزینه کرد آن می تواند رکود موجود در بازار مسکن را کاهش داده و به رونق در این حوزه کمک کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اوراق تسهیلات مسکن، اوراق وام مسکن، تسهیلات مسکن، تسهیلات وام مسکن، نرخ سود، نرخ سود بانکی، وام مسکن، کاهش نرخ سود بانکی