صفاری نطنزی:

مراسم گلابگیری بالاترین ظرفیت جذب توریست در قمصر است

نماینده مردم قمصر و نطنز در مجلس شورای اسلامی حضور در مراسم ملی گلابگیری در قمصر را بزرگ ترین ظرفیت برای جذب گردشگر داخلی خارجی در این شهرستان عنوان کرد.

 خانه ملت؛ مرتضی صفاری نطنزی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت جشنواره گلابگیری برای توسعه توریسم در قمصر گفت:حوزه قمصر ،پایگاه اصلی تولید گلاب و اسانس درکشور است که معمولا اوج کار و بهره برداری از آن در اردیبهشت ماه است.

نماینده مردم نطنز و قمصر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مراسم گلابگیری بهره برداری برای تولید گلاب و عرقیات و همچنین جذب گردشگر برای دید و بازدید از منطقه صورت می گیرد و تا اواسط خردادماه ادامه داد، افزود: دولت از صنعت گلابگیری و همچنین توسعه توریسم حمایت کرده؛اما با توجه به محدودیت هایی که دولت در حوزه اعتباری دارد ،آنچه اتفاق افتاده فعال شدن بخش خصوصی در حوزه گردشگری است و این روزها بیشتر مردم و بخش خصوصی در این حوزه فعال هستند.

وی تصریح کرد: برای بودجه گردشگری امسال در بودجه 96 پیش بینی های خوبی انجام شده است که امیدوریم اعتبارات پیش بینی شده تخصیص پیدا کند تا در رشد حوزه حوزه گردشگری این منطقه نیز موثر واقع شود.

صفاری نطنزی با بیان اینکه درکنار کمک های دولت تلاش کرده ایم بخش خصوصی را فعال و برای آن انگیزه ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: با معرفی ظرفیت های منطقه و شناخت بیشتری که برای سرمایه گذاران ایجاد می شود؛شاید خیلی نیاز به کمک مالی دولت نیز وجود نداشته باشد؛چراکه این ظرفیت به قدری زیاد و سودمند است که خود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرده است.

بخش خصوصی نیازمند ایجاد فضای مناسب کسب و کار،همراهی برای صدور مجوز و تسهیلات بانکی است

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با شاره به اینکه هرچند بخش خصوصی نیازمند تسهیلات ازجمله ایجاد فضای مناسب کسب و کار و همراهی برای صدور مجوز و تسهیلات بانکی است،تاکید کرد:باید بانک ها همراهی داشته و کمک لازم را به سرمایه گذاران انجام دهند.

وی همچنین در پاسخ به اینکه در معرفی شهرستان قمصر و نطنز به گردشگران چه اقداماتی صورت گرفته تصریح کرد: اتفاقا شاید بتوان گفت که بیشترین تعداد گردشگر خارجی در کشور را این منطقه دارا است؛به طوری که روستای ابیانه سالانه بیش از 100 هزار توریست خارجی می پذیرد که این گردشگرها به مناطق دیگر نیز سفر می کنند.

نماینده مردم نطنز و قمصر درمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:متاسفانه درگذشته به دلیل کمبود و ضعف زیرساخت های گردشگری از جمله هتل و امکانات اقامتی نتوانستیم به خوبی از ظرفیت گردشگری منطقه بهره برداری کنیم؛اما در حال حاضر با ورود چند سرمایه گذار برای احداث هتل به منطقه امیدواریم شاهد تحولی در این حوزه باشیم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، انجام کسب و کار، بازار کسب و کار، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، رونق کسب و کار، فضای کسب و کار، محیط کسب و کار