قره خانی خبر داد:

سه شنبه؛بازدید کمیسیون انرژی از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، از بازدید اعضای کمیسیون متبوعش از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در روز سه شنبه و ارزیابی آخرین دستاوردهای داخلی و خارجی در حوزه نفت و گاز در این نمایشگاه خبر داد.

 خانه ملت،؛ اسدالله قره خانی با اشاره به افتتاح بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، گفت:اعضای کمیسیون انرژی روز سه شنبه از این نمایشگاه بازدید می کنند، که این بازدید از چند بعد دارای اهمیت است، نخست اینکه این شرکت های خارجی و داخلی اطمینان پیدا می کنند، که مجلس از وزارت نفت و سرمایه گذاری در بخش نفتی حمایت می کند.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از دیگر مزایای استفاده از این نمایشگاه آشنایی با توانایی شرکت های داخلی است، افزود:در گذشته صنعت نفت عمدتاً متکی به وزارتخانه بود، اما هم اکنون در بخش خدمات، ساخت تجهیزات و اقدامات مدیریتی و پیمانکاری توان رقابت با شرکت های خارجی را دارد.

برآوردی از فاصله بین شرکت های داخلی و خارجی در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت

قره خانی با اشاره به اینکه در این بازدید برآوردی از فاصله بین شرکت های داخلی و خارجی صورت می گیرد، ادامه داد:بیشتر شرکت های خارجی شرکت کننده در این نمایشگاه شرکت های مطرح و صاحب برند هستند، که فاصله ایران و شرکت های داخلی با این شرکت ها سنجیده می شود.

وی با بیان اینکه در بخش دیگری از بازدید مشکلات شرکت های بخش خصوصی با وزارت نفت در پروژه ها و مطالبات آنها مشخص می شود، یادآور شد: این فرصت برای نمایندگان ایجاد می شود که در حین بازدید مشکلات خود را با نمایندگان در میان بگذارند و همچنین اعضای کمیسیون، این موضوع را بررسی می کنند که وزارت نفت تا چه میزان از توان و تولیدات داخلی استفاده می کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اعضای کمیسیون از آخرین دستاوردهای وزارت نفت و تسهیلاتی که وزارت نفت برای تولیدکنندگان داخلی قائل است، بازدید می کنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبار نفت و گاز، افت قیمت نفت، اقتصاد بدون نفت، اقتصاد نفتی، توسعه پتروشیمی، حوزه نفت، وزارت نفت، کمیسیون انرژی، کمیسیون انرژی مجلس