کاتب خبر داد:

سه شنبه؛ نشست فراکسیون تولید و اشتغال با روسای کمیته امداد و بهزیستی

رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس، از نشست فراکسیون متبوعش در روز سه شنبه با حضور روسای کمیته امداد و بهزیستی برای بررسی گزارش عملکرد آنها در حوزه توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای مجموعه تحت پوشش خویش خبر داد.

  خانه ملت؛ غلامرضا کاتب با بیان اینکه فراکسیون تولید و اشتغال در ادامه سلسله نشست های خود در خصوص مباحث تخصصی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در روز سه شنبه هفته جاری دو نشست دارد، گفت نخستین نشست فراکسیون تولید و اشتغال با فراکسیون زنان و با حضور خانم دکتر احمدی و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، افزود: نشست مذکور با هدف استماع گزارش عملکرد این سازمان و اقدامات صورت گرفته در حوزه صنایع دستی و گردشگری در خصوص اشتغالزایی به ویژه در حوزه توانمندسازی ظرفیت و پتانسیل بالای بانوان به ویژه در روستاها و مناطق عشایری برگزار می شود.

بررسی ایجاد اشتغال خانگی برای بانوان با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی

کاتب ادامه داد: حضور بانوان نماینده مجلس در این نشست می تواند فرصتی خوب برای بیان دغدغه های نیمی از جامعه ایران و بهره مندی از فرصت های ویژه جهت کارآفرینی و ایجاد اشتغال خانگی این قشر شود.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال یادآور شد: فراکسیون در نشست عصر میزبان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور و همچنین فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

مجلس به موضوع اشتغال به ویژه برای دهک های پایین جامعه اهتمام و توجه جدی نشان داده است

وی با اشاره به محور نشست مذکور، افزود: ابعاد فعالیت این دو نهاد مهم اجتماعی و تاثیرگذار با ارائه گزارش عملکرد آنها در حوزه توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای مجموعه تحت پوشش خویش به بحث و بررسی گذاشته می شود.

کاتب با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی همواره به موضوع اشتغال به ویژه برای دهک های پایین جامعه اهتمام و توجه جدی نشان داده است، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی به این موضوع که باید تلاش جدی در خصوص خلق فرصت های جدید و حمایت از مددجویان اجتماعی صورت گیرد، اعتقاد جدی دارد.

رصد برنامه های ارگان های اجرایی در دستورکار فراکسیون تولید و اشتغال

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، همچنین با اشاره به وجود وظیفه نظارتی قوه مقننه ، رصد برنامه های نهاد و ارگان های اجرایی و میزان عملکرد آن را در راستای وظایف مربوطه ارزیابی کرد و اظهار کرد: نهادهایی همچون سازمان بهزیستی و کمیته امداد به دلیل وظایف محوله خود همواره از حمایت های نمایندگان مجلس برخوردار بوده و خواهند بود، اما باید انتظار مجلس هم در جهت اجرای صحیح برنامه های ارائه شده و کارنامه آنها برآورده شود.

رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:‌ فراکسیون تولید و اشتغال به عنوان یکی از فراکسیون های تخصصی تداوم چنین نشست های را تا حصول نتیجه مطلوب دنبال می کند، تا ان شاء الله تا پایان سال گزارشی جامع و مانع در این خصوص به مراجع ذی ربط و ذی صلاح ارائه دهد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی، اشتغال مددجویان، اشتغالزایی، بودجه اشتغالزایی، کمیته امداد