بنیادی مطرح کرد:

افزایش حمایت از بیماران خاص، سرطانی و ام اس با اجرای کامل طرح تحول

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به کاهش هزینه دارو و درمان بیماران سرطانی و ام اس، گفت: تقویت بیمه ها و اجرای کامل طرح تحول سلامت تنها راهکار افزایش حمایت های مالی و درمانی از بیماران خاص، سرطانی و ام اس خواهد شد.

 خانه‌ملت؛ بهروز بنیادی در خصوص وضعیت بیماران خاص، گفت: اجرای طرح تحول سلامت و تغییر در نحوه پرداخت‌ها از سوی بیماران سبب افزایش حمایت از بیماران خاص شده، هرچند برخی بیماری‌ها چون سرطان و ام اس هم جز بیماران خاص قلمداد نمی‌شود اما اجرای طرح تحول سلامت سبب شده تا وضعیت بیماران خاص هم تا حدودی بهبود یابد.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی، تقویت بیمه‌ها و اجرای طرح تحول سلامت را راهکار افزایش حمایت از بیماران خاص دانست و گفت: با تقویت بیمه‌ها و اجرای کامل طرح تحول، نیازی به درج بیماری سرطان و ام اس در لیست بیماری‌های خاص نیست، بیماران سرطانی علاوه بر حمایت‌های فعلی می‌توانند از حمایت و تخفیف‌های مالی به کمک مددکاران و روسای بیمارستان‌ها با توجه به بررسی‌ها انجام گرفته، برخوردار شوند.

وی ادامه داد: بیماری‌های مانند ای بی و حتی دیابت را نیز درخواست داده‌اند که در لیست بیماری‌های خاص افزوده شود اما با تحقق طرح تحول سلامت این اقدامات دیگر ضرورتی ندارد بنابراین تقویت بیمه‌ها برای حمایت از این بیماران باید در دستور کار دولت‌ قرار گیرد.

بنیادی در توضیح عملکرد دولت در حمایت از بیماران خاص، گفت: خوشبختانه با اجرای طرح تحول سلامت بیماران به خصوص بیماران سرطانی با هزینه بسیار کمی داروهای شیمی درمانی را تهیه می‌کنند، هزینه جراحی و پاراکلینیک بیماران خاص نیز بسیار کاهش یافته است، البته همچنان برخی بخش‌ها و روش‌های پاراکلینیک در بخش دولتی وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تجهیز بخش‌های دولتی، بیمارستانها و آزمایشگاه‌های دولتی با طرح تحول سلامت به کاهش هزینه بیماران خاص هم کمک خواهد کرد، در واقع در طرح تحول سلامت؛ درمان همگانی بیماران پیش‌بینی شده و شامل بیماران خاص هم خواهد شد زیرا حق بیمه یا فرانشیز کاهش یافته ضمن آنکه مددکاران هم می توانند تخفیف های ویژه را برای بیماران ناتون مالی در نظر بگیرند.

وی افزود: بر اساس نظرسنجی‌ها دولت توانسته مدیریت علمی و تخصصی را در وزارت بهداشت و درمان حاکم کند، چشم انداز آینده نیز به خوبی ترسیم شده است، در این بخش شاید اختلاف سلایق وجود داشته باشد اما در مجموع اقدامات مناسبی در حوزه دسترسی همه مردم به امکانات بهداشتی و درمانی انجام شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح تحول سلامت باید تکمیل شود زیرا هنوز دسترسی مردم به متخصصین محدود و تعداد متخصصان نسبت به سرانه کم است، در حقیقت تکمیل کادر درمان منجر به رفع همه دغدغه ها خواهد شد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماران خاص، بیماران سرطانی، بیماری سرطان، سرطان، طرح تحول سلامت، طرح تحول نظام سلامت، وزارت بهداشت، کمیسیون بهداشت، کمیسیون بهداشت مجلس