اکبری مطرح کرد:

گام مثبت دولت در اختصاص اعتبار ۵۵ میلیاردی به ۵ استان سیل زده کشور

نماینده مردم شیراز در مجلس با مثبت ارزیابی کردن اقدام دولت در اختصاص ۵۵ هزار میلیارد تومان به ۵ استان سیل زده کشور، گفت: خوشبختانه هلال احمر نیز با احساس مسئولیت حضور فعالی در مناطق سیل زده داشته است.

  خانه ملت؛ علی اکبری درباره مصوبه هیات وزیران مبنی بر اختصاص 55 میلیارد تومان به 5 استان سیل زده کشور از جمله فارس، افزود:این اقدام دولت قابل تقدیر است زیرا 90 درصد بودجه کشور صرف هزینه های جاری می شود که دولت ناچار به پرداخت آن است لذا اینکه در این شرایط دولت توجهی به مناطق سیل زده داشته را می توان اقدام مثبتی قلمداد کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری روند امدادرسانی به سیل زدگان استان فارس، ادامه داد: هلال احمر تلاش زیادی برای امدادرسانی به سیل زدگان کرد و با احساس مسئولیت حضور فعالی در مناطق سیل زده داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره میزان خسارت های جانی و مالی، تصریح کرد: در استان فارس کمتر شاهد خسارت های جانی بودیم اما برخی از منازل خشتی آسیب زیادی دیدند که البته نعمت بارش باران در این استان بیش از خسارت های آن بود زیرا بسیاری از زمین های کشاورزی و سدها جان تازه ای گرفتند.

وی درباره اظهارات معاون جمعیت هلال احمر مبنی براینکه می توان 25 درصد هزینه های حوادث طبیعی را با ارایه آموزش همگانی کاهش داد، تاکید کرد: جدای از بحث آموزش توجه به فعالیت های عملیاتی امری ضروری است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی، گفت: توسعه آبخیزداری در استان ها اقدامی است که در کنار ارایه آموزش همگانی می تواند به کنترل منابع و هزینه ها در زمان وقوع حوادث طبیعی کمک کند./

برچسب ها

آب و منابع طبیعی، اخبار برگزیده، امدادرسانی، سیل زدگان، هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی