با تصویب نمایندگان صورت گرفت:

استفاده از کارت سوخت الزامی شد

نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را مجاز به تدوین سیاست های انگیزشی جهت استفاده از کارت هوشمند سوخت از سوی مصرف کنندگان کردند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 20 اردیبهشت)مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات طرح یک فوریتی اصلاح ماده یک قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت، با ماده یک و 2 این طرح موافقت کردند.

گفتنی است نمایندگان با 121 رأی موافق، 52 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 221 نماینده حاضر در مجلس با این دو ماده موافقت کردند.

براساس ماده یک این طرح؛ در ماده 1 قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت مصوب 18 آذر 1386 عبارت "از طریق عرضه بنزین و گازوئیل در بخش حمل و نقل با استفاده از کارت هوشمند سوخت" جایگزین عبارت "از طریق عرضه بنزین و گازوئیل در بخش های حمل و نقل و صنعت کشاورزی با اولویت کارت هوشمند سوخت" شود.

همچنین در ماده 2 این طرح آمده است؛ یک تبصره به شرح زیر به ماده 1 قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت الحاق می شود:

تبصره: دولت مجاز است به منظور ترغیب مصرف کننده به استفاده از کارت هوشمند سوخت مختص هر خودرو از سیاست های انگیزشی در چارچوب قوانین و مقررات استفاده کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، هوشمند، کارت سوخت