سلیمی اظهار کرد:

واگذاری و مرمت بناهای تاریخی راه کار جذب سرمایه و اشتغالزایی در کشور

عضو هیأت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس اعتقاد دارد واگذاری و مرمت بناهای تاریخی یکی از راه های جذب سرمایه در کشور و اشتغالزایی بحساب می آید.

 خانه ملت؛ علیرضا سلیمی با اشاره به اینکه توسعه گردشگری در همه ابعاد این صنعت یکی از راه‌های افزایش درآمد کشور در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال بحساب می‌آید، گفت: احیای بناهای تاریخی و واگذاری آنها به بخش خصوصی یکی از ابعاد عرصه گردشگری است که جذب سرمایه و در پی آن اشتغالزایی را به دنبال دارد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه توسعه و رونق بخشی در صنعت گردشگری یکی از راه‌های اشتغالزایی بحساب می‌آید، اظهارکرد: خوشبحتانه باید اذعان کرد که مرمت، احیا و بهسازی آثار تاریخی و باستانی به نوعی سرمایه گذاری در بخش عمرانی بحساب می‌آید که این امر نیز زمینه توسعه اقتصادی کشور را در پی خواهد داشت.

وی ضمن تاکید بر اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید اقدامات مناسبی در راستای شناسایی اماکن تاریخی و جذب سرمایه گذار برای واگذاری آنها به منظور مرمت و بهره برداری انجام دهد، ادامه داد: خوشبختانه روند کار در این عرصه رو به رشد است اما باید اهتمام جدی به خرج داده شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تاکید بر اینکه احیا و مرمت بناهای تاریخی موجب حفظ هویت تاریخ کشورمان برای نسل‌های آینده می‌شود، تصریح کرد: اگر سرمایه گذاری در این بخش از صنعت گردشگری انجام نشود به نوعی آیندگان از این ثروت بین نسلی محروم شده‌اند.

عضو هیأت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروزه بودجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جوابگوی تسریع در امر مرمت بناهای تاریخی نیست از این رو با اجرای درست سیاست واگذاری بناهای تاریخی به منظور احیا و بهره برداری علاوه بر ایجاد زمینه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، موجب ایجاد رونق در حوزه اقتصاد کشور نیز می‌شود. /

برچسب ها

احیاء و مرمت بافتهای فرهنگی، اخبار برگزیده، بخش خصوصی، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، تقویت بخش خصوصی، تقویت صنعت گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، طرح حمایت از احیا و مرمت بافت های فرهنگی تاریخی، مرمت، میراث فرهنگی