هاشمی مطرح کرد:

ریل گذاری مثبت مجلس عامل رشد ۳۰ درصدی فرزندخواندگی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: خوشبختانه با بازنگری قانون از سوی مجلس، شرایط برای واگذاری فرزندان به خانواده ها البته با رعایت و مراقبت از همه جوانب تسهیل شده است.

خانه ملت؛ همایون هاشمی با مثبت ارزیابی کردن رشد 30 درصدی فرزندخواندگی در سال گذشته، گفت: بدون شک بعد از اصلاح قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست، هم تعداد متقاضیان فرزندخواندگی افزایش پیدا کرد و هم فرزندان بیشتری به دست خانواده ها سپرده شد.

نماینده مردم میاندوآب، تکاب وشاهین دژ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس در زمان بررسی قانون فرزندخواندگی به دنبال تسهیل شرایط بود زیرا در گذشته شرایط واگذاری فرزند به متقاضیان با سختی صورت می گرفت اما حال با بازنگری قانون شرایط برای واگذاری فرزندان البته با رعایت و مراقبت از همه جوانب تسهیل پیدا کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: از سویی دیگر لازم است مشوق های لازم نیز پدید آید تا با فرهنگسازی متقاضیان تمایل به فرزندخواندگی کودکان معلول را هم داشته باشند چراکه اغلب خانواده ها تمایل به تحت پوشش فرزند سالم را دارند.

وی یادآور شد: در قانون فرزندخواندگی دختران بالای 35 سال نیز امکان سپردن فرزند به آنها تسهیل شده است که البته باید شرایط لازم از جمله داشتن شرایط مالی و کسب درآمد را داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره برخی اظهارنظرها نسبت به سخت بودن شرایط فرزندخواندگی، گفت: بدون شک نمی توان فرزندی که یکبار دچار مشکلات روحی شده است را بار دیگر بدون هیچ نظارت و بررسی به دست خانواده ها سپرد زیرا اگر بار دیگر کودک دچار مشکلات روحی شود ضرر جبران ناپذیری متحمل وی خواهد شد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، سرپرست، فرزند، فرزندخواندگی