سلحشوری:

ایجاد ظرفیت های جدید در هتلینگ کشور موجب افزایش حضور گردشگران خارجی و اشتغالزایی می شود

عضو ناظر مجلس در شورای عالی میراث فرهنگی اعتقاد دارد ایجاد ظرفیت های جدید در هتلینگ موجب افزایش حضور گردشگران خارجی، کاهش هزینه سفر و اشتغالزایی می شود.

 خانه ملت؛ پروانه سلحشوری با اشاره به اهمیت مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور ایجاد ظرفیت‌های جدید در هتلینگ، گفت: در صورت افزایش ظرفیت هتلینگ و ساخت مراکز اقامتی در سراسر کشور، حتما شاهد ایجاد مشغال متعدد و رونق اقتصادی در سال «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» خواهیم بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه در بسیاری از استان‌های پرجاذبه کشور برای گردشگر مانند اصفهان، مشهد، فارس و غیره شاهد رزرو هتل‌ها برای مدت‌های طولانی و کمبود مراکز اقامتی مواجه هستیم، اظهار کرد: بر این اساس باید با ساخت هتل‌ها ظرفیت پذیرش گردشگران را افزایش دهیم.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی میراث فرهنگی ضمن تاکید بر اینکه جاذبه‌های بسیار خاص در استان‌های سراسر کشور وجود دارد اما متاسفانه به دلیل نبود زیرساخت‌هایی مانند هتل، مراکز اقامتی، راه مناسب و غیره گردشگران کمی به این استان‌ها سفر می‌کنند، ادامه داد: خوشبختانه در این راستا و طی ماه‌های گذشته همایش «100 هتل - 100 کسب و کار» برگزار شد تا گام اول در راستای ایجاد ظرفیت‌های جدید در هتلینگ کشور برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه چهار فصل بودن و وجود آثار و اماکن تاریخی در کشورمان سبب می‌شود شرایط مناسبی برای حضور گردشگران خارجی فراهم باشد، تصریح کرد: در این میان نباید فراموش کرد که رونق صنعت گردشگری در گرو توسعه زیرساخت‌ها از جمله موضوع هتلینگ است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد ظرفیت‌های جدید در هتلینگ سبب افزایش جذب سرمایه‌گذاری در کشور و ایجاد تراز مثبت اقتصادی می‌شود، خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد زمانی که مراکز اقامتی افزایش یابد حتما شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود و این مولفه که در کاهش هزینه سفر تاثیرگذار است، کمک شایانی به افزایش حضور گردشگران خارجی در ایران کهن می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون اول رییس جمهور تکالیف و پروژه‌های اولویت‌دار سازمان میراث فرهنگی«مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» از جمله ایجاد ظرفیت‌های جدید در هتلینگ برای اجرا در سال ۱۳۹۶ را ابلاغ کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد مقاومتی، بخش گردشگری، تحقق اقتصاد مقاومتی، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، سیاست های اقتصاد مقاومتی، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، هتلینگ، کمیسیون فرهنگی، گردشگران