بنیادی مطرح کرد:

تقویت توریسم درمانی با جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه معرفی خدمات مناسب به بیماران در پی گسترش توریسم درمانی صورت می گیرد، گفت: با توسعه گردشگری سلامت امکان استفاده بهتر از تکنولوژی روز دنیا را خواهیم داشت.

  خانه ملت؛ بهروز بنیادی درباره توجه به جایگاه گردشگری سلامت در کشور، افزود: عملیاتی شدن توجه به گردشگری سلامت اقدامی است که می تواند به توسعه اقتصادی و ارزآوری در کشور کمک کند و مجموعه دستگاه ها به همراه وزارت بهداشت موظف هستند به این امر توجه زیادی داشته باشند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت باید از توانمندی سرمایه گذاران خارجی و داخلی به ویژه افرادی که مهارت کافی را در حوزه پزشکی دارند، همچنین تامین امنیت سرمایه گذاری و واگذاری املاک مناسب برای توسعه گردشگری سلامت استفاده کند و به همراه وزارت بهداشت در قالب پکیج مناسبی باعث افزایش رغبت بخش خصوصی برای ورود به این عرصه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: تیم پزشکی سلامت اعم از پزشکان، پرستاران و نیروهای مفید در عرصه سلامت دارای پشتوانه قوی علمی بوده و از این اعتبار در سطح جهان نیز برخوردار هستند لذا می توان با استفاده از این ویژگی، اقدامات مثبتی در جهت توسعه گردشگری سلامت استفاده کنیم.

وی یادآور شد: از سویی دیگر با توسعه گردشگری سلامت امکان استفاده بهتر از تکنولوژی روز دنیا را خواهیم داشت و می توان با استفاده از این شرایط زمینه برای سرمایه گذاری خارجی در حوزه به روز شدن امکانات و تجهیزات پزشکی نیز استفاده کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: قیمت تمام شده خدمات درمانی در ایران به نسبت کشورهای مختلف پایین بوده این درحالی است که خدمات مناسبی نیز به بیمار ارایه می شود لذا می توان از این ظرفیت برای بحث توجه به توریسم درمانی استفاده کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، کمیسیون بهداشت، کمیسیون بهداشت مجلس