کوچکی نژاد تاکید کرد:

توسعه اقتصاد صنایع دستی در گروه تدوین سند ملی

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی مجلس معتقد است توسعه جایگاه صنایع دستی در اقتصاد، ایجاد اشتغال و انتقال فرهنگ ایرانی- اسلامی با تدوین و اجرای سند صنایع دستی به منحصه ظهور خواهد رسید.

 خانه ملت؛ جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی با اشاره به ضرورت تدوین هر چه سریع‌تر سند ملی صنایع دستی و هنرهای سنتی که در برنامه ششم توسعه نیز آمده است، گفت: براساس این سند، چشم‌انداز، سیاست‌ها، راهبردها و شاخص‌ها در حوزه صنایع دستی مشخص و این حوزه، صاحب یک سند بالادستی می‌شود درواقع این سند می‌تواند فواید صنایه دستی را برای جامعه عینی و به حل بسیاری از مشکلات اقتصادی کمک کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توسعه جایگاه صنایع دستی در اقتصاد، ایجاد اشتغال، انتقال فرهنگ ایرانی- اسلامی و فواید بسیار دیگری با تدوین و اجرای سند صنایع دستی به منحصه ظهور خواهد رسید.

وی با بیان اینکه نوشتن یک طرح جامع به تخصص نیاز دارد از این رو دولت باید برای نگارش این طرح از گروهی کارشناس در حوزه‌های مختلف دانشگاهی، مدیریتی و هنری بهره ببرد، افزود: با توجه به تاکیدات آمده در برنامه ششم در خصوص این سند نحوه حمایت دولت از این صنایع و ساماندهی به منظور تولید و صادرات بیشتر باید منسجم‌تر و کامل‌تر شود و این مهم با تدوین سند امکان‌پذیر خواهد بود.

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و مناطق آزاد مجلس ادامه داد: بخش میراث فرهنگی و صنایع دستی را در تدوین این سیاست‌های کلان نیز باید مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: توانمندسازی صنایع و هنرهای دستی روستاها و جوامع محلی باید در اولویت کاری دولت قرار گیرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، تور های گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، سازمان میراث فرهنگی، فراکسیون میراث فرهنگی، میراث فرهنگی، میراث فرهنگی اسلامی