سلیمی:

سهم ۳۰ درصدی گردشگری سلامت در درآمدهای ارزی تا پایان برنامه ششم

نماینده مجلس دهم با بیان اینکه گردشگری سلامت کشور را از درآمدهای نفتی بی نیاز می کند، گفت: هزینه های پزشکی در ایران در قیاس با دیگر کشورها پایین است و این زمینه را برای جذب توریسم فراهم می کند.

 خانه ملت؛ اصغر سلیمی با تاکید بر ضرورت توجه به گردشگری سلامت، افزود: گردشگری سلامت موضوعی است که در کشورهای پیشرفته دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته زیرا توجه به مقوله گردشگری سلامت، این کشورها را از صادرات نفتی بی نیاز می کند این درحالی است که بسیاری از کشورها شرایط ایجاد درامدهای نفتی را ندارند لذا با توجه به گردشگری سلامت برای خود درآمدزایی می کنند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایران از اساتید نخبه و پزشکان متخصص خوبی برخوردار است به گونه ای که حوزه بهداشت و درمان کشورمان بین کشورهای خاورمیانه در رتبه بالایی قرار دارد و لذا می توان از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: از سویی دیگر بیمارستان های تخصصی و تجهیزات متناسب باعث شده، وضعیت سلامت در ایران متمایز با سایر کشورهای همسایه باشد این درحالی است که قیمت تمام شده خدمات پزشکی در ایران نیز یک دهم دیگر کشورها نیست لذا می توان گردشگران زیادی را برای استفاده از این خدمات جذب کرد.

وی یادآور شد: توجه به بحث گردشگری سلامت موجب ارزآوری در کشور شده و می تواند به وزارت بهداشت برای تامین منابع مالی و ارایه خدمات بهتر کمک کند از سویی دیگر موجب استغال زایی در حوزه سلامت نیز خواهد شد.

سلیمی تاکید کرد: ناگفته نماند بر اساس گزارش ها و اظهارات مسئولان تا پایان برنامه ششم توسعه نیز قرار است که درآمد کشور از بابت گردشگری سلامت به دو تا دو و نیم میلیارد دلار افزایش یابد و ۳۰ درصد از مصارف ارزی از گردشگری سلامت تامین شود که اکنون دراین زمینه پیشرفت چندانی نداشته ایم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیمه نشدن گردشگران سلامت چالش جدی دراین حوزه به شمار می رود، گفت: اگر دراین زمینه خلاء قانونی وجود دارد مجلس آمادگی رفع این خلاء را دارد در غیر این صورت دولت باید در این حوزه فعال تر عمل کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش سلامت، بخش سلامت، بخش گردشگری، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه، بهداشت وسلامت، بودجه گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، تور های گردشگری، حمل و نقل در برنامه ششم توسعه، حوزه گردشگری، سیاست های کلی برنامه ششم توسعه