سلیمی:

تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری موجب رهایی بودجه از نفت می شود

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس اعتقاد دارد اگر راهبردهای صنعت گردشگری به خوبی تبیین و تدوین شود حتما اقتصاد کشورمان رونق خواهد یافت و از بودجه وابسته به نفت فاصله خواهد گرفت.

خانه ملت؛ علیرضا سلیمی با اشاره به اینکه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باید در تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری به ابعاد گوناگون گردشگری مانند گردشگری سلامت، مذهبی، دریایی و غیره توجه داشته باشد، گفت: در این بین ایجاد شرایط مناسب به منظور تامین برخی از نیازهای صنعت گردشگری مانند وسایل نقلیه گردشگری و غیره باید مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متولیان حوزه گردشگری باید در تدوین سندی که راهبردهای صنعت گردشگری کشورمان را مشخص می‌کند به مولفه زمان‌بندی توجه جدی داشته باشند، اظهار کرد: متاسفانه یکی از دلایلی که هیچگاه برخی از امور تبیین شده در اسناد محقق نمی‌شود به دلیل پیش بینی نکردن زمان آغاز و پایان یک اقدام است.

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری با شعار رونق نمی‌‎یابد و نیاز به هزینه منابع برای توسعه این عرصه وجود دارد، ادامه داد: از این رو مسئولان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باید راهبردی را برای تامین منابع پایدار درنظر بگیرند تا کمبود منابع مشکل و سد راهی برای این صنعت تلقی نشود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه توجه جدی به بخش خصوصی دردستورکار سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به منظور تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری قرار گرفته است، تصریح کرد: در این بین نباید فراموش کرد که نظرخواهی از نخبگان، دانشگاهیان و فعالان بخش خصوصی در تدوین سند مذکور امری ضروری است و نباید از آن غافل شد.

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد اگر راهبردهای صنعت گردشگری به خوبی تبیین و تدوین شود حتما اقتصاد کشورمان رونق خواهد یافت و از بودجه وابسته به نفت فاصله خواهد گرفت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، توریسم و صنعت گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، صنایع دستی، فراکسیون صنایع دستی