رنجبرزاده تأکید کرد:

جهش ویژه ایران در حوزه سلامت با ساخت بیمارستان هسته ای

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه ساخت بیمارستان هسته ای توانمندی ایرانیان را به خارج ازمرزها نشان می دهد، گفت: بخشی از درمان بیماران به ویژه بیماران سرطانی و صعب العلاج در این بیمارستان ها صورت می گیرد.

  خانه ملت؛ اکبر رنجبرزاده با یادآوری کلنگ زنی بیمارستان فوق تخصصی هسته‌ای و مرکز ملی یون درمانی برای درمان بیماری‌های صعب‌العلاج و سرطان از سوی وزیر امورخارجه و رییس سازمان انرژی اتمی، افزود: بدون شک بخشی از درمان بیماران به ویژه بیماران سرطانی و صعب العلاج از مسیر تجهیزات و رادیوداروهایی است که از انرژی هسته ای تامین می شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: استفاده از انرژی هسته ای و زیرشاخه های آن، توانمندی جمهوری اسلامی و دانشمندانی که در این راه شهید شدند را نشان می دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه با ساخت بیمارستان هسته ای، ششمین بیمارستان هسته ای در ایران ساخته خواهد شد، تصریح کرد: این جای بسی خرسندی است که ایران در خاورمیانه نخستین کشوری است که با استفاده از فناوری هسته ای می تواند به ساخت بیمارستان برای درمان بیماری های صعب العلاج اقدام کند.

وی یادآور شد: با توجه به نیروی انسانی متعهد و متخصص اگر شرایط مهیا شود نیروهای نخبه کشورمان می توانند توانمندی خود را بروز دهند و این بارها اثبات شده زمانی که به توانمندی جوانان خود تکیه می کنیم شاهد پیشرفت چشمگیری در حوزه های مختلف بودیم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: با وجود فشارهای بیگانگان و اعمال تحریم ها توانستیم به جایگاه مورد نظر دست پیدا کنیم که همه این توانمندی ها از وجود نیروهای شایسته داخلی است و بدون شک تکیه بر توانمندی های نیروی داخلی برای خارج از مرزها خیره کننده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحریم، تحریم ها، حوزه سلامت، خدمات حوزه سلامت، هزینه کرد اعتبارات حوزه سلامت