عابدی مطرح کرد:

کاهش اعزام بیماران صعب العلاج به خارج از کشور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ساخت بیمارستان هسته ای در خاورمیانه جوابگوی نیاز کشورهای منطقه است و با راه اندازی این مرکز، کشورمان به محور منطقه ای در این حوزه تبدیل می شود.

خانه ملت؛ حیدرعلی عابدی با بیان اینکه ساخت بیمارستان هسته ای در کشور مایه افتخار ایران است، افزود: ایران ظرفیت های بسیاری در حوزه توسعه توریسم درمانی دارد و با توجه به داشتن پزشکان حاذق می توان از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در گذشته هزینه های زیادی برای اعزام بیمار به خارج برای درمان صرف می شد درحالی که امروزه شاهد هستیم که از کشورهای همسایه افراد برای درمان به کشورمان سفر می کنند و این نشان دهنده آن است که پزشکان ایرانی در بین دانشمندان برتر به خوبی می درخشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: حال ساخت بیمارستان هسته ای در کشور می تواند جوابگوی نیاز کشورمان و کمکی برای کشورهای منطقه باشد و امید است ساخت آن به زودی به اتمام برسد.

وی یادآور شد: در شرایط امروز جهان، سرطان از بیماری هایی است که رشد داشته است و عوامل مختلفی برای درمان آن وجود دارد که یکی از روش های آن رادیوتراپی، پزشکی هسته و اشعه درمانی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: بدون شک استفاده از پزشکی هسته ای در درمان بیماری های صعب العلاج موثر است و می تواند به کمک بسیاری از بیماران بشتابد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماران صعب العلاج، تعرفه پزشکی، حوزه پزشکی، کمیسیون بهداشت، کمیسیون بهداشت مجلس