محمدی اظهارکرد:

کاربردی کردن پایان نامه ها در گرو ارائه نیازهای دستگاه های مختلف به دانشگاه ها

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد در راستای کاربردی کردن پایان نامه ها و رساله ها باید هماهنگی بین وزیر علوم و سایر وزراء صورت بگیرد تا نیازهای دستگاه های مختلف در چهارچوب مشخصی به دانشگاه ها ارائه شود.

 خانه ملت؛ داوود محمدی با اشاره به اینکه امروزه نیاز جدی در خصوص کاربردی کردن پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکتری حس می‌شود، گفت: زیرا زمان و هزینه زیادی برای نگارش پایان‌نامه‌ها توسط دانشجویان صرف می‌شود ولی خروجی مناسبی حاصل نمی‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گسترش دانشگاه‌های آموزش عالی در عرصه دولتی و غیر دولتی موجب شده تا شاهد کاهش کنترل بر نگارش پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکتری باشیم، اظهار کرد: متاسفانه این مهم باعث شده تا فعالیت تحقیقاتی خوبی برای نگارش پایان‌نامه‌ها انجام نشود و در این بین حتی شاهد کپی برداری نیز باشیم.

وی ضمن تاکید بر اینکه دستاورد و نتیجه تحقیقات صورت گرفته در رساله‌های دکتری باید در عرصه‌های مختلف مانند صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی، اقتصاد و غیره بکار گرفته شود تا شاهد رفع مشکلات آنها باشیم، ادامه داد: به عبارتی دیگر پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها باید راهکار مناسب در امور مختلف ارائه دهند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید هماهنگی بین وزیر علوم و سایر وزراء صورت بگیرد تا نیازهای دستگاه‌های مختلف مشخص و در چهارچوب مشخصی به دانشگاه‌ها ارائه شود، خاطرنشان کرد: با این اقدام می‌توان دغدغه‌ها و مشکلات با دیدگاه علمی رفع کرد؛ البته باید توجه داشت که تجربه نامطلوبی از ارتباط صنعت با شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد که استقابل خوبی از این شرکت‌ها صورت نگرفت لذا باید این ارتباط قاعده مند شود تا نتیجه خوبی حاصل شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تلاش برای جهت‌دار کردن پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکتری در راستای نیاز جامعه خبر داده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، مراکز فروش پایان نامه های آماده