خدادادی مطرح کرد:

لزوم واگذاری نوزادان به متقاضیان فرزندخواندگی بر اساس فرایند قانونی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید دارد: واگذاری نوزادان به متقاضیان فرزندخواندگی باید بر اساس فرایند قانونی طی شود.

 خانه‌ملت؛ سلمان خدادادی در خصوص واگذاری نوزادان در بیمارستان به متقاضیان فرزند‌خواندگی، گفت: در قانون فرزند خواندگی واگذاری کودکان بی سرپرست یا بد سرپرست باید بر اساس فرایند خاصی طی شود، طی این فرایند لازم است زیرا متقاضیان باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شرایطی برای متقاضیان در قانون فرزند خواندگی تعریف شده، بهزیستی نیز نسبت به اجرای آن مکلف است، از این رو برای جلوگیری از بروز مشکلات در آینده کودکان باید از واگذاری نوزدان در بیمارستان به متقاضیان فرزند خواندگی جلوگیری شود.

وی افزود: امان سنجی نوزدان بی سرپرست یا بد سرپرست در بیمارستان انجام نمی‌گیرد بنابراین برای جلوگیری از به مخاطره افتادن آینده این کودکان شرایط قانونی باید طی شود، از سویی هم در قانون فعلی فرزند‌خواندگی چنین نوع واگذاری پیش‌بینی نشده است.

خدادادی تاکید دارد: بر اساس واگذاری نوزادان به متقاضیان فرزند‌خواندگی در بهزیستی هم تعاریف به گونه‌ای نیست که نوزادان را در بیمارستان واگذار کنند، بنابراین بهزیستی هم باید به روال قانونی فعلی پایبند باشد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امکان اجرای طرح « واگذاری نوزادان به طور مستقیم از بیمارستان به خانواده‌های متقاضی فرزند خواندگی»هم وجود ندارد مگر آنکه قانون فرزندخواندگی اصلاح شود تا آینده کودک تضمین شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، حبیب‌الله مسعودی معاون بهزیستی استان تهران، از بررسی طرح « واگذاری نوزادان به طور مستقیم از بیمارستان به خانواده‌های متقاضی فرزند خواندگی» با هدف جلوگیری از رسوب کودکان و نوزادان در شیرخوارگاه‌ها و مراکز شبه خانواده و رایزنی با مسئولان قوه قضاییه برای اجرای این طرح خبر داد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، فرزند، فرزندخواندگی