خانه ملت گزارش می کند؛

لبخند سحرگاهی بورس به حضور چشمگیر مردم در انتخابات

قربانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است لبخند شفاف تالار شیشه ای با ارتقای شاخص بورس به حضور باشکوه مردم در انتخابات، نوید تقویت بازار سرمایه را می دهد .

خانه ملت؛ بازار سهام کشور به حضور حداکثری و باشکوه مردم در انتخابات واکنش سریع و مثبتی نشان داد. فارغ از اینکه بخشی از این واکنش هیجانی است اما افزایش قیمت سهام شرکت های بزرگ، باعث شد شاخص بورس وارد کانال ۸۱ هزار تایی شود که نوید بخش روزهای خوب بازار سرمایه است و می تواند نقدینگی های سرگردان را به خود جذب کند.

بر اساس آنچه پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه گزارش داده ، طی دقایق اولیه معاملات، شاخص بورس با جهش 657 واحدی وارد کانال 81 هزار تایی شد که حکایت از رضایت اکثر فعالان بازار سرمایه از نتیجه انتخابات داشت.

این رشد شاخص در نتیجه اثر مثبت 185 واحدی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و همچنین 62 تا 28 واحدی شرکت های سایپا، پالایشگاه بندرعباس، پارس خودرو، پترول و آپ رخ داده است.

در این میان حجم معاملات نیز جالب توجه بود و با داد و ستد حدود 35 میلیون سهم ، افزون بر 53.8 میلیارد تومان دست به دست شده است.انتظار می رود روند رو به رشد قیمت ها و متغیرها در روز جاری ادامه داشته باشد.

در همین رابطه علی قربانی ، نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت به گفت و گو پرداخت . عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به واکنش مثبت شاخص بورس به حضور چشمگیر مردم در انتخابات 29اردیبهشت ماه ، معتقد است که تقویت بازار سرمایه یکی از الزامات اقتصاد شفاف است و در صورت کارکرد صحیح آن می توان از رونق بازار دلالی کاذب جلوگیری نمود .

قربانی که زمینه سازشدن تقویت تولید را از دیگر ثمرات تقویت بازار سرمایه می داند، در ادامه گفت وگوی خود به انتقاد از محوریت بانک ها در اقتصاد کشور پرداخته و می افزاید : درجهت تقویت این بازار می بایست از ظرفیت های دیگر تامین مالی استفاده شود.

"بخشی از واکنش های شاخص بورس، هیجانی است"

هیجانی بودن بخشی از واکنش های شاخص بورس ؛ این سرتیتر دیگر سخنان نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با خانه ملت بود . گفت و گویی که گرچه طعم بورس داشت اما رنگ و بوی سیاسی و انتخاباتی آن نیز پررنگ بود . به گفته قربانی با توجه به برگزاری انتخابات با شکوه و رشد تعاملات بین المللی در طول فعالیت دولت یازدهم بصورت کلی پیش بینی می شود برنامه برای جذب نقدینگی به سوی بازار سرمایه ادامه خواهد یافت و رونق بازار بورس تداوم خواهد یافت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خاتمه از لزوم حمایت جدی از تقویت بخش های مولد اقتصادی سخن گفت و تصریح کرد تا با این راهکار از رونق بازار سوداگری در جامعه جلوگیری شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتخابات، بازار بورس، بورس