حسینی کیا:

تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه ها کلید خورد

عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن، از بررسی تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه ها در نشست هفته جاری کمیسیون اقتصادی خبر داد.

 خانه ملت؛ سید جواد حسینی کیا با اشاره به تقاضای تعدادی از نمایندگان مجلس برای تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه ها، گفت: کمیسیون اقتصادی بررسی تقاضای تحقیق و تفحص را در دستور کار نشست هفته جاری خود قرار داده است، چراکه بنابر درخواست متقاضیان که بنده نیز یکی از این افراد هستم، ابهاماتی در بخش درآمدی و هزینه ای وجود دارد، که باید روشن و شاف سازی شود.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قیمت حامل های انرژی افزایش یافته و بخشی از دهک های پردرآمد حذف شده اند، افزود:تراز افزایش قیمت حامل های انرژی و حذف دهک های پردرآمد با میزان پرداخت یارانه به بخش تولید و دهک های کم درآمد با یکدیگر همخوانی ندارد، لذا برای شفاف سازی چگونگی هزینه کرد منابع هدفمندی مسئولان سازمان هدفمندسازی یارانه ها باید در مجلس پاسخگو باشند.

عدم تطابق بین افزایش قیمت حامل های انرژی و پرداختی یارانه ها

حسینی کیا ادامه داد:قیمت بنزین، آب، برق و گاز گران شده است و برخی دهک های بالای درآمدی حذف شده اند، اما یارانه دهک های پایین درآمدی افزوده نشده است، لذا باید مشخص شد که این عدم تطابق ناشی از چیست.

وی با اشاره بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه ها با حضور نمایندگان متقاضی و مسئولان سازمان در کمیسیون اقتصادی یادآور شد:اگر مستندات و ادله مسئولان سازمان قانع کننده نباشد، طرح پس از تصویب در کمیسیون اقتصادی باید در صحن علنی بررسی و رای گیری شود.

علل افزایش قیمت بی رویه قیمت حامل های انرژی؛محور تحقیق و تفحص

این نماینده مردم در مجلس دهم در تشریح محورهای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه ها، افزود: بررسی عدم اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، علل افزایش قیمت بی رویه قیمت حامل های انرژی، چگونگی هزینه کرد منابع هدفمندی و سایر مباحث مرتبط با موضوع هدفمندسازی یارانه ها از محورهای تحقیق و تفحص است.

عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:آقایان جبار کوچکی نژاد، سید علی ادیانی، نادر قاضی پور، مجتبی ذوالنوری، سیدمحمدباقر عبادی، سید جواد حسینی کیا، ذبیح الله نیک فر لیالستانی، جهانبخش محبی نیا و اکبر رنجبرزاده تقاضاکنندگان طرح تحقیق و تفحص هستند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ستاد هدفمندی یارانه ها، قانون هدفمندی یارانه ها، هدفمندسازی، هدفمندسازی یارانه ها