طباطبایی نژاد مطرح کرد:

ارائه تسهیلات ویژه برای ایجاد مجموعه های فرهنگی و هنری

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است وزارت فرهنگ باید درخصوص ارائه تسهیلات ویژه به بخش خصوصی در قالب قانون به منظور ایجاد مجموعه های فرهنگی در قالب مجتمع های تجاری لایحه به مجلس بیاورد.

 خانه ملت؛ سیدصادق طباطبایی‌نژاد درخصوص ضرورت واگذاری ساخت سالن‌های سینمایی به بخش خصوصی در قالب مجتمع‌های تجاری و فرهنگی، گفت: دولت می‌تواند با حمایت و ارائه تسهیلات مناسب راه را برای ورود بخش خصوصی به این مهم باز کند لذا ارائه مجوز ساخت مجتمع‌های تجاری و فرهنگی این تضمین را به بخش خصوصی می‌دهد.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ارائه وام، تسهیلات، ایجاد سهولت در انجام مراحل اداری و قانونی ساخت یک مجموعه تجاری فرهنگی سبب خواهد شد افراد بیشتری به این مسئله تمایل نشان دهند.

وی با اعتقاد به اینکه ورود مردم در هر بخشی به ویژه امور فرهنگی گردش کار را به دنبال خواهد داشت، اضافه کرد: همکاری و مساعدت بیشتر دولت با علاقه‌مندان در بخش خصوصی می‌تواند به گسترش تعداد سالن‌های سینمایی در شهرهای مختلف منتهی شود و این شهرها از این طریق از مهجوریت امکانات فرهنگی خارج خواهند شد.

طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه دولت‌ها توان ساخت سالن‌های سینمایی را ندارند لذا باید با تغییر نگاه به دنبال جذب سرمایه برای این مهم باشند، اضافه کرد: شهرداری‌ها باید نگاه فرهنگی را به مالی ترجیح داده و با افرادی که اعلام آمادگی می‌کنند وارد مناقشه نشوند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین اضافه کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص ارائه تسهیلات ویژه به بخش خصوصی در قالب قانون برای ایجاد مجموعه‌های فرهنگی و هنری را به مجلس لایحه بیاورد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصناف سینمایی، کمیسیون فرهنگی