قربانی مطرح کرد:

سرمایه گذاری در بخش های زیرساختی برای توسعه کشاورزی مدرن

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با بیان اینکه باید زمینه های حضور بخش خصوصی در جهت کمک به کشاورزان و تولید مهیا شود،گفت:برای توسعه و رونق کشاورزی مدرن نیازمند سرمایه گذاری در بخش های زیرساختی هستیم.

 خانه ملت؛ محمد حسین قربانی در خصوص ظرفیت ها و توانمندی های استان و حوزه انتخابیه برای تولید و اشتغال در کشور با بیان اینکه محور توسعه و چشم انداز فعالیت های استان گیلان بر اساس کشاورزی پایه ریزی شده است، اظهار داشت: کالاهای استراتژیک برنج، چای، زیتون و بادام زمینی از مهمترین تولیدات کشاورزان این خطه از شمال کشور به شمار می آید که تاثیر فراوانی بر زندگی مردم دارد.

وی با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی نیز طی این مدت در استان صورت گرفته تا روند برنامه های کشاورزان و تولید رونق و مسیر بهتری را داشته باشد، تصریح کرد: خرید تضمینی برگ سبز چای و کنترل واردات برنج ، باعث شده که کشاورزان اشتیاق و امیدواری بیشتری برای انجام کارها داشته باشند و این اقدامات وضعیت مناسبی را بوجود آورده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه توسعه تولید و کشاورزی با توجه خوب مسئولین رونق بهتر و بیشتری در جهت تولید و اشتغالزایی به خود گرفته است،‌تصریح کرد:باید به کشاورزان بهای بیشتری داده شود،دولت به سیاست های خود در حمایت از کشاورزان جدیت و دقت بیشتری به خرج دهد و این روند را ادامه دهد.

قربانی با بیان اینکه البته مسائل و مشکلاتی وجود دارد که باعث دلخوری و نگرانی کشاورزان شده است،‌افزود: کاهش تعرفه واردات برنج از 40 به 26 درصد،باعث نگرانی کشاورزان شده ،‌چرا که این امر را باعث افزایش واردات و عدم استقبال مردم از تولید داخلی می دانند.

وی ادامه داد: در زمینه چای هم قیمت متوسط با توجه به تورم موجود را در سال جاری 7 درصد افزایش داده اند که این امر موجب نگرانی کشاورزان شده است و اگر این موضوع به 10 درصد افزایش یابد شرایط کمی برای کشاورزان و تولید کنندگان بهتر خواهد بود و نگرانی ها را کاهش خواهد داد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مسئله دیگری که در زمینه حل مشکلات کشاورزان وجود داد، اینکه برای توسعه و رونق این عرصه نیازمند سرمایه گذاری در بخش های زیرساختی هستیم که این امر می تواند انگیزه و توان مالی را فراهم آورد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس بیان داشت:باید کمک شود که زمینه های حضور بخش خصوصی درجهت کمک به کشاورزان و تولید در استان ها و شهرستان ها مهیا شود./

برچسب ها

آب کشاورزان، آب کشاورزی، آبیاری زمین های کشاورزی، اخبار برگزیده، ارائه آموزش های لازم به کشاورزان، ارائه جایگزین مناسب معیشتی به کشاورزان، اراضی کشاورزی، اراضی کشاورزی دیم، ارزیابی سیاست های تجاری بخش کشاورزی، استمهال وام کشاورزان، اصلاح نظام تعرفه کشاورزی، ایجاد زیرساخت ها، تقویت زیرساخت ها، زیرساخت ها