سلحشوری:

نمی توان با قانون جوانان را وادار به ازدواج کرد

رئیس فراکسیون زنان مجلس معتقد است ازدواج جوانان تنها با تصویب قوانین تحقق نمی یابد و نمی توان با قانون جوانان را وادار به ازدواج کرد.

 خانه ملت؛ پروانه سلحشوری با بیان اینکه مجلس 400 میلیارد اعتبار برای اشتغال و ازدواج جوانان در برنامه ششم پیش بینی کرده است، گفت: از سوی دیگر وام 10 میلیونی ازدواج را برای تسهیل ازدواج جوانان تصویب کردیم تا برای ازدواج با مشکل اقتصادی مواجه نشوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عوامل مختلفی در افزایش سن ازدواج موثر بوده که بیکاری و نبود اشتغال یکی از این عوامل است، تصریح کرد: پدیده های اجتماعی تک علتی نیستند زیرا برخی جوانان از توان اقتصادی لازم برای ازدواج برخوردار بوده اما به دلیل عدم مسئولیت پذیری تمایلی نسبت به ازدواج از خود نشان نمی دهند بنابراین نمی توان مشکلات اقتصادی را مهمترین علت افزایش سن ازدواج دانست.

باید حداقل ها و امکانات اولیه زندگی برای ازدواج جوانان فراهم شود

وی با تاکید بر اینکه باید حداقل ها و امکانات اولیه زندگی برای ازدواج جوانان فراهم شود، افزود: در گذشته ازدواج جوانان به سهولت انجام می شد اما در حال حاضر به دلیل تغییر سبک زندگی و چشم و هم چشمی، مساله ازدواج با مشکلاتی مواجه شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری نگاه جدی برنامه ششم به موضوع تسهیل ازدواج جوانان با تاکید بر اینکه زیرساخت و امکانات لازم برای تسهیل ازدواج جوانان باید فراهم شود، ادامه داد: ازدواج جوانان تنها با تصویب قوانین تحقق نمی یابد و نمی توان با قانون جوانان را وادار به ازدواج کرد.

علاوه بر حمایت های قانونی از جوانان در زمینه تسهیل ازدواج، هنجارهای اجتماعی و سنت های دست و پاگیر سد راه ازدواج نیز باید رفع شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس مجلس دهم، با بیان اینکه علاوه بر حمایت های قانونی از جوانان در زمینه تسهیل ازدواج، باید هنجارهای اجتماعی و سنت های دست و پاگیر سد راه ازدواج نیز رفع شود، گفت: مهریه های بالا و دیگر هنجارها از جمله عواملی است که بی رغبتی جوانان به امر ازدواج را به دنبال داشته است بنابراین می طلبد با فرهنگ سازی از سوی رسانه ها و صداسیما این هنجارها در کشور مرتفع شود.

دولت و مجلس نهایت اهتمام خود را برای رفع مشکلات سد راه ازدواج جوانان به کار می برند

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و مجلس نهایت اهتمام خود را برای رفع مشکلات سد راه ازدواج جوانان به کار می برند، گفت: آثار تلاش های مجلس و دولت در سال های آتی و آینده ای نزدیک پدیدار می شود؛ انتظار می رود با مصوبه های مجلس و تلاش دولت برای اجرای این مصوبه ها بتوان در زمینه ازدواج جوانان گام های موثری برداشت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ازدواج، ازدواج آسان، ازدواج های غیرقانونی، اشتغال، اشتغال جوانان، اشتغال زایی، اشتغال محرومان، تسهیل ازدواج، تسهیل ازدواج جوانان، تسهیلات ازدواج، تسهیلات ازدواج جوانان، ثبت ازدواج، سن ازدواج، وام ازدواج