دکتر جلالی تصریح کرد:

ضرورت تعریف فرمولی برای خروج مسکن از رکود بدون افزایش قیمت

رئیس مرکز پژوهش های مجلس، با تاکید بر ضرورت برنامه مداری دولت دوازدهم، گفت: عمل به وعده های انتخاباتی از سوی دولت تحولی در اقتصاد کشور ایجاد خواهد کرد.

 به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به نقل از خانه ملت، دکتر کاظم جلالی با تاکید بر اولویت بندی دولت دوازدهم در حوزه رفع مسائل اقتصادی کشور، گفت: اولویت ها در حوزه اقتصاد روشن و شفاف بوده و مهم ترین آن خروج اقتصاد از رکود خارج است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید بتوانیم در سال جاری از رکود خارج شویم، افزود: توجه به مباحث مهمی همچون اشتغال که در انتخابات نیز صحبت های زیادی حول محور آن شد از دیگر اولویت هایی است که دولت باید در دستور کار خود قرار دهد.

وی با اشاره به اظهارنظر رئیس جمهور در خصوص ضرورت ایجاد سالانه یک میلیون شغل در کشور، تصریح کرد: ایجاد اشتغال برای جوانان در کنار توجه به بحث معیشت آن ها و رسیدگی به اقشار و دهک های پایین و مسضعفین جامعه باید در دستور کار دولت باشد.

دکتر جلالی تاکید کرد: اگر برنامه های اعلامی دولت در مناظرات انتخاباتی به خوبی پیش برود می تواند تحولی در کشور ایجاد کند.

رکود مسکن بسیاری از صنایع را درگیر کرده است

وی با اشاره به وضعیت فعلی بازار مسکن، گفت: رکود موجود در مسکن بسیاری از صنایع کشور را از رونق باز داشته است از این رو اقدام عاجل برای خروج مسکن از رکود به ایجاد تحول در صنایع وابسته نیز منجر می شود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت باید برای ایجاد رونق در بازار مسکن برنامه جامعی داشته باشد، افزود: اگر خروج از رکود باز به معنی گران شدن مسکن باشد باز هم به مردم آسیب می زند از این رو باید فرمولی پیدا شود که هم قیمت مسکن عادلانه رعایت شود و در کنار آن علاوه بر خروج مسکن از رکود صنایع مرتبط با آن نیز رونق یابند./

برچسب ها

اخبار ویژه، بازار مسکن، خروج از رکود، خروج بازار مسکن از رکود، قیمت مسکن