میرزایی:

خدمات رسانی به زائران یکی از بهترین محورهای اشتغالزایی استان ایلام است

نماینده مردم ایلام در مجلس با اشاره به اینکه سالانه حدود ۳ میلیون نفر از مرز مهران و ایلام برای زیارت عازم عراق می شوند، گفت: آماده سازی زیر ساخت های گردشگری و خدمات رسانی می تواند در جهت اشتغالزایی مردم استان تاثیر فراوانی داشته باشد.

 خانه ملت؛ جلال میرزایی در خصوص ظرفیت ها و توانمندی های استان و حوزه انتخابیه برای تولید و اشتغال در کشور، بیان داشت:‌ صنعت، کشاورزی و خدمت رسانی زمینه های مناسب فعالیت جدی و مورد توجه در استان ایلام است و بدون شک با برنامه ریزی دقیق می توان این حوزه ها را وارد چرخه تولید و اشتغالزایی در کشور کرد.

وی با بیان اینکه اگر همکاری و همراهی مسئولان کشوری با مردم استان ایلام به نحو احسن صورت بگیرد ، مردم این آمادگی کامل را دارند که در بحث خدمات رسانی به زائرین عتبات عالیات اقدامات مناسب و موثری را انجام دهند، اظهار داشت:طرح های حوزه گردشگری و خدمات رسانی به زائران می تواند زمینه اشتغال زایی خوبی برای استان ایلام فراهم آورد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سالانه حدود یک میلیون نفر از مرز مهران و ایلام برای زیارت عازم عراق می شوند ، گفت: البته این رقم منهای یک و نیم میلیونی است که فقط در هفته منتهی به اربعین حسینی به این مرز مراجعه می کنند،‌که این امر نشان دهنده آن است که با آماده سازی زیرساخت های حوزه خدمات رسانی می تواند فعالیت گسترده ای در این حوزه به مردم ارائه داد.

وی تاکید کرد:مطمئنا اگر سرمایه گذاری و برنامه ریزی خوبی درجهت آماده سازی زیرساخت های گردشگری و مهمانپزیری در استان صورت بگیرد،به رفع بیکاری کمک شایانی می نماید.

میرزایی با بیان اینکه چندین سد بزرگ در استان در مرحله آماده سازی و آبگیری است که بعد از اتمام می تواند نزدیک به 500 هزار هکتار را زیر کشت ببرد،‌تصریح کرد: توسعه آبیاری و جمع آوری آب های سرگردان استان برای تقویت جایگاه کشاورزی و تولید اقدام بسیار خوب و قابل توجهه ای است.

وی با تاکید براینکه با کمک به توسعه کشاورزی و تولید در استان مطمئنا از مهاجرت روستائیان به شهرها که عمدا به دلیل نبود کار و تولید می باشد،‌جلوگیری به عمل خواهد آمد،‌گفت: باید در بخش پروژه های بزرگ عمرانی و کشاورزی که می تواند عاملی برای تولید و توسعه استان باشد، ‌اقدامات بیشتری صورت بگیرد و برای جوانان جویای کار نیز طراحی و برنامه ریزی گردد.

میرزایی بیان داشت: استان ایلام در صنعت نفت و گاز مزیت های بسیار خوبی دارد که باید مسئولان امر توجه بیشتری به این امر داشته باشند،چرا که صنایع پتروشیمی و بالا دستی می تواند در زمینه اقتصاد مقاومتی و تولید به کشور کمک فراوانی انجام دهد.

نماینده مردم ایلام در مجلس در پایان افزود: متاسفانه برای رونق بخش های گردشگری و تفریحی مشکلات و کمبودهای در زمینه های زیر ساختاری جاده ها و مراکز گردشگری و تفریحی وجود دارد که با برنامه ریزی و حمایت دولت می توان با مدد بخش خصوصی بسیاری از مشکلات را برطرف کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، زائران، زائرین